Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ananicoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.05.2007
    Postari in forum
    17
    bebelusul nostru are sase luni. pe obrazul stang i-a aparut o pata perfect rotunda care se tot mareste. si pe cel drept are doua mici acum.

am incercat cu baneocin sau bepanten sporadic dar nu am vazut efecte.

ati avut asemenea probleme?

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Floricica Debutanta iazmin's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2007
    Postari in forum
    1.129
    cred ca sunt un fel de eczeme. Fetita mea a avut cand era micuta o lunga perioada de timp pana am descoperit cu ce sa-i dau
    eu o sa-ti spun cu ce dar tu trebuie sa intrebi medicul inainte sa-i dai.Se chema Advantan crema.

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    iti recomand sa mergi la dr.dermatolog.advantan este o crema fff puternica pe baza de hodrocortizon.

Floricica Nou Venita larissa07's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.11.2007
    Postari in forum
    23
    noi am avut pete pe tot corpul,un fel de alergie si ni s-a recomandat Elocom unguent.A dat rezultate.Ce sa-ti spun,nu e bine sa incerci ceva din auzite,recomandarea unui medice binevenita(intreaba de acest unguent).Noua ni l-a recomandat medicul de fam.
    Sanatate
    Mami si Alexandru (11 iulie 2007)

Floricica Novice anabutucutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2006
    Postari in forum
    598
    si eu tot cu Elocom am dat, dar tot are si asta cortizon, dar mai putzin...dermatologie....!!!

Floricica Avansata chry1's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.08.2007
    Postari in forum
    2.186
    Si noi am avut doar pe un obrajor,la inceput a fost cat o faramitura de paine,si treptat s-a marit destul de mult.
    Si noua ne-a dat o crema pe baza de antibiotic,nu are rost sa-ti spun denumirea.
    Nu mai sta pe ganduri,fugi cu el la doctor,sigur e o eczema.

Floricica Avansata kataiuli's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.11.2007
    Postari in forum
    1.743
    si eu zic sa mergi la un doctor (alkergolog ) sanatate sipupici

Floricica Nou Venita printesa_mica's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2007
    Postari in forum
    45
    Noi am avut niste bubite mici si rosii pe obrajori s pe frunte si ni s-a recomandat tot Elocom, dar cel mai bine este sa-l vada pediatrul sau un medic dermatolog. Nu te impacienta, cu tratament trece, ei au pielea oricum destul de sensibila...

Floricica Novice anabutucutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2006
    Postari in forum
    598
    ce ati mai facut???

Floricica Cu Vechime digutix's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    buna fetelor
    de cand i au aparut cojitele in cap bebelui meu i au aparut pe fata si pe frunte bubite mici si rosii si lobul urechii are cojite...ati mai patit asa?
    sa se traga oare de la cojitele din cap?
    pe corp e perfect curat nu are nici o bibita doar pe fata si frunte

Floricica Nou Venita ananicoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.05.2007
    Postari in forum
    17
    ...ne iertati ca nu am mai revenit , suntem in plin proces de mutat si tot alergatura.
    am vorbit cu pediatra si a zis ca este vorba de o alergie. am trecut doar pe lapte si legume fara alte amestecuri (ou sau branzica)o perioada si am folosit bepanten si baneocin (asta il aveam de la problema cu stafilococul, luat din maternitate la nastere; doar de cateva ori i-am dat acum).
    ideea e ca a disparut treptat ca dupa ceva vreme sa apara din nou.
    ne gandim ca poate e de la gluten ca i-am dat cojite de paine sa roada, sau poate de la galbenusul de ou.
    acum am revenit la alimentatia pe laptic si legume. ii dam cu bepanten si propolis.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari