Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dariusicu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2006
    Postari in forum
    46
    Va rog spuneti-mi copilasii vostrii ce greutate au acum peste 1 an . Al meu are la 1 an si 4 luni 16,600kg si 92 cm. Este putin cam mare dar si noi suntem mari va rog spuneti-mi copii vostrii ce greutate au?

Floricica Nou Venita leokris's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2007
    Postari in forum
    34
    bina baietelul meu are 1.5 luni si are 13 kg

Floricica Novice denisa alina's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2006
    Postari in forum
    412
    Alex are 1an si 1 luna si are 13 kg. Ii dai multe fainoase? Cat a avut la nastere?

Floricica Avansata ana-alexandru's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2006
    Postari in forum
    1.925
    Alex are 1 an si 3 luni si are 13 kg

Floricica Nou Venita simona_mironescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2005
    Postari in forum
    44
    Ioana la 1 an si 7 luni are 13,5kg. Noi suntem sub observatie la medicul endocrinolog din cauza greutatii si oarecum la regim alimentar.

Floricica Nou Venita nicopet's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    44
    Baietelul meu la 1 an avea 9 kg, acum are 1 an si 2 luni dar nu l-am mai cantarit ptr ca as inebuni sa stau tot timpul cu ochii pe cantar. A fost micut si la nastere, a avut 2,850, medicul a spus ca este ok.sanatate.

Floricica Nou Venita dariusicu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2006
    Postari in forum
    46
    Baietelul meu a avut la nastere 5.00kg si 61cm. Din cate stiu eu si am citit la un an trebuie sa-si tripleze greutatea de la nastere. Adica 15kg si inca in 4 luni 1,6 kg. E mult? Dr. ne spune sa nu ne facem probleme , oare ar trebui sa merg cu el la endocrinolog?

Floricica Novice denisa alina's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2006
    Postari in forum
    412
    prt linistea ta ar fi bine sa mergi cu el la un medic endocrinolog, sa-ti revizuie putin modul de hrana. Eu nu-i dau lui Alex paine,gris si in general evit fainosul. La ultimul control mi-a zis medicul ca trebuie sa verific periodic greutatea. La varsta de 1 an trebuie sa-si tripleze greutatea de la nastere, iar apoi va lua f putin in greutate.La 2 ani trebuie sa aiba 14kg cel mult.Dupa ce merg in picioare nu mai ia asa mult in greutate.

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    Pe Daria ieri am cantarit-o am avut vaccin si bilant,la 1 an avea 10 kg,s-a nascut cu 3.100 kg deci se incadreaza in grafic,de 3 ori greutatea nasterii,acum la 15 lunite are 11 kg si 75 cm,dr a zis ca stam ft bine

Floricica Nou Venita alinap's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.10.2006
    Postari in forum
    26
    Draga Liliana,
    Eu zic sa te duci la un medic endocrinolog macar pentru linistea ta sufleteasca.
    Fetita mea are un an si patru luni si are 80 cm si 10 kg.
    Multa sanatate.

Floricica Nou Venita maredi's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2007
    Postari in forum
    32
    eu am 2 bebe unu mare si o fetita 1 si 6 luni 14 kg dar niniodata nu mi am facut prob. legate de greutate presupun ca sunteti la primul copil . nepotelul meu la un an avea 16 kg nu la\dus nimeni la doctor acum e clasa 1 si e prfect normal . e normal ca un copil la un an sa fie grasut , spre 2 ani slbeste .alearga nu mai doarme se reduce masa de lapte, iar restul meselor cu lingurita o sa va spun meniul fetitei mele pe o zi 1. ora 7 dimineata un biberon 180 lapte apoi doarme pina la9.30 la 11.30 ciorbita cu painica si ceva carnita taiata cubulete .la 13 culcarea( ea maninca biberon numai in somn) zeama de la supa o strecor si o pun in loc de apa in biberon apoi pasez legume din supa si carnita prin mixer special pina se face pasta sa poata curge prin biberon adaug peste supa bat bine si pun cuope lapte praf aferente masurii supei deci e trei in unu il papa 90% apoi la3 se trezeste pe la ora 5 papa mancarica cu lingurita cat doreste niciodata nu am fortat-o ,pe la8.30 un iaurt iar seara la culcare lapte cu cereale la biberon pe parcursul intregii zile fructe la discretie.si ganditi.va sunt copii intre copii.niciodata nu-i fortati la masa .daca nu a mincat lao masa va recupera la alta . sa va traiasca bebei .pupi

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari