Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita simmtt's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.09.2008
    Postari in forum
    1
    Buna seara mamici si burtici!!!

Eu sunt noua pe aici sper sa ma integrez repede. Am si eu un of in legatura cu dr de fam.Se numeste Ivascu Cristina si mi se pare o dr incapabila. Nu stiu ce specializare are in medicina, dar ca pediatru e dezastru. Acum sa ma plang: la 2 saptamani dupa nastere m am hotarat sa o inscriu la med de fam ,am nimerit la dr Ivascu, am ajuns cu fetita la cabinet si mi a spus ca a slabit 600 de g de la nastere, mi a zis ce si cum sa i dau laptic si am revenit la o sapt. Fetita in sapt resp luase doar 100 in greutate. M am consultat si cu alte mamici si mi au recomandt sa i schimb lapticu, ca nu l asimileza si era si fff constipata de la el. M am dus iar la dr si i am propus sa mi schimbe laptele, nici nu a vrut sa asculte, ca trebui sa i facem niste analize spune ea si i am zis pai mai stau o sapt pana vin analizele cu fata asa!! Ce are ca nu are nimic ca putem astepta, i am zis ca nu pot astepta si sa faca ceva!! Am lasat o in legea ei si am mers la spit unde am nascut la un super om si dr, imediat a consultat fata i a schimbat lapticu si i a dat pediavit in loc de vigantol, fetita mea la cateva zile incepuse sa ia considerabil in greutate, exact asa cum era si normal. A trecut timpul si fetita are 2 luni jum, si am rugato iar pe aceasta dr sa vina sa vada ce are ca nu mai vrea sa pape , nu are pofta de mancare, am rugat o sa vina acasa deorece afara i ff frig , au inceput virozele,racelile......mi a spus frumos ca ea nu are cum sa vina sa ma duc eu la ea,ca ea are multi sugari si ca nu are timp. I am spus atunci de ce n mi ati spus de la inceput ca mi gaseam pe cineva sa poata avea timp si de copilasul meu, raspicat si sec imi spune "f bine cautat i pe altcineva" In decurs de 2 luni jum nu a venit niciodata acasa. Va intreb eu pe voi mamci vi se pare normal? M as plange dar nu stiu cui! O sa incerc sa gasesc alt dr de fam. Cunoasteti pe cineva in zona aviatiei?

Floricica Avansata dany30's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2007
    Postari in forum
    2.483
    cunosc problema ta .la fel de incompetenta doc am si eu dar pana la 6 luni nu am putut sa o schimb. acu astept sa fac vaccinul si merg la un pediatru care mi-a venit acasa cand am chemat-o. cauta si tu un pediatru pe care sa-l chemi acasa. imi pare rau ca nu pot sa-ti recomand unul. pupici si multa sanatate

Floricica Senior istratililiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2008
    Postari in forum
    2.886
    simmtt cauta pe forum si vei gasi"GRESELILE PE CARE LE FAC MEDICII NOSTRII"si vei gasi mai multe probleme referitoare la medicul pediatru.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Draga simmtt,

Bine ai venit in comunitatea de prieteni Copilul.ro cu siguranta te vei integra imediat la noi .

Asa cum ti-au spus si fetele, exista deja in cadrul forumului un subiect in care se discuta toate probelemele cu care mamicile le intalnesc cu medicii pediatri si tot acolo se fac si mici recomandari care s-ar putea sa iti fie de folos. Asa ca te invit sa postezi intrebarea ta in cadrul subiectului Greselile pe care le fac medicii nostri.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari