Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita iatanank's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2007
    Postari in forum
    101
    Pentru unele din noi este un cosmar sa pleci cu copilasul intr-un hipermarket de exemplu ,unde le vede pe toate.Incep sa faca scene de genul ca el vrea musai jucaria x sau bobo y .Le faceti pe plac sa scapati de ei sau ....cumparaturile personale deja devin o neplacere?

Membru inregistrat la
    30.09.2007
    Postari in forum
    101
    Acum nu ma intelegeti gresit.Al meu stie ca ii iau ceva cand ajung acolo si asta nu inseamna ca ma pun la mintea lui.O acadea sau un batonel de ciocolata e suficient pentru el sa il fac sa stea linisit in banca lui.Din fericire pentru mine este f intelegator si scap usor.Cat despre jucarii la fel ii spun ca sunt pt copii mai mari sau invers, pt bebe.Pentru ca va dati seama ei sunt tentati de cele mai mari ca volum si nu suntem dispusi la buzunar sa ii oferim orice de pe raft.Dar am vazut si scene mai putin placute iscate de copii prin magazine...

Floricica Avansata dienuka87's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    Stiu ce inseaman acest lucru!La inceput imi era extrem de greu sa merg cu el la cumparaturi,pentru ca ii trebuiau multe lucruri...incepand de la jucarii pana la dulciuri!Ajunsesem sa ocolesc acele raione,sa nu il aud plangand si tipand dupa ceva!
    Acum el a mai crscut,si intelge cand ii zic ca nu se poate....sau,fac ca si tine ank,ii zic ca e pt copii mari...sau bebici...si intelge!

Membru inregistrat la
    30.09.2007
    Postari in forum
    101
    Stii cateodata mi-e asa o mila de el mai ales cand pune buzita si ii tremura barbita....Mi se rupe sufletul si ii iau si o jucarie indiferent ca pe aia a vrut-o sau nu ,el este multumit ca am luat-o de pe raft si este a LUI.Mai nou imi cere chiar si o carticica de colorat chiar daca el nu stie inca sa coloreze si scap mai ieftin.Chiar daca as vrea sa ocolesc raionul nu am sanse ca el stie mai bine ca noi unde trebuie sa ajunga.

Floricica Avansata dienuka87's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    Asa este,numai k la noi,Roberto a fost invatat prost si tot timpul cand mergeam undeva,i se lua cate ceva!Si tocmai din aceasta cauza,cand nu ii luam ceva,facea foarte urat!Ajunsesem sa ii luam,doar pt ca el facea urat!Asa ca am fost nevoiti sa nu ii mai luam nimic o perioada,ca el sa inteleaga ca nu asa se procedeaza,si ca trebuie sa stie sa se comporte daca vrea ceva!

Acum cand intra intr-un magazin,direct la raionul cu jucarii merge.....isi ia ce ii poftese inimioara si apoi mergem linistiti in tot magazinul..........si stie ca atunci cand zic ca nu ii iau ceva,trebuie sa fie cuminte si sa nu faca urat!

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Mai, eu pot sa zic ca inca e foarte bine. Ca l-am invatat de mic sa stea pe caruciorul de cumparaturi, si nu e dupa ciocolata.
    Dar sa vedem, daca mai creste. Pina acum e bine. Dar categoric, nu merg cind e obosit, ca atunci nu prea are mintea cu el ;)

Floricica Novice iasminel's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2007
    Postari in forum
    494
    Multumesc domnului am trecut de aceste episoade neplacute ,de multe ori aveam un chin cand trebuia sa mergem la cumparaturi acum poate faptului ca e mai marisoara de fapt are 5 ani dar eu cred ca e marisoara a inceput sa inteleaga .Stie ca oricum in fiecare saptamana primeste cate o jucarie , dar mai avem si unele scapari ar dori sa le poata lua pe toate in aceiasi saptamana fara sa mai astepe .In rest totul e ok.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari