Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior mara80's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2007
    Postari in forum
    2.753
    as dori sa fac inseminare artificiala dar nu cunosc nici o clinica de fertilizare in iasi(chiar particulara).va rog daca stie cineva sa-mi raspunda pe forum sau pe mail la mara80@apropo.ro

multumesc anticipat!

Floricica Nou Venita irinach's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.04.2007
    Postari in forum
    6
    Mara80, Eu am facut in ianuarie inseminare artificiala la cab. Avicena cu domnul doctor Socolov. Din pacate nu am ramas insarcinata, iar in martie cind am vrut sa fac iarasi era plecat din tara in sapt. mea fertila. Pretul este de 300 ron fara medicamente, iar medicamentele in jur de 60 ron.

Membru inregistrat la
    06.02.2007
    Postari in forum
    2.753
    te rog daca poti sa-mi dai adresa doctorului sau nr de telefon.multumesc ffff mult.

Membru inregistrat la
    04.04.2007
    Postari in forum
    6
    mara80,
    Cu doctorul Socolov (sotul) am facut IA. Nr. de tel de la cab. este 0232/276433. Eu mai fac o inseminare azi dupaamiaza, asa ca tineti-mi pumnii.

Floricica Nou Venita daniellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.03.2007
    Postari in forum
    14

Membru inregistrat la
    06.02.2007
    Postari in forum
    2.753
    daca ai timp poate imi spui cum se numeste si clinica unde ai facut inseminarea.mersi mult!

Membru inregistrat la
    04.04.2007
    Postari in forum
    6
    mara80, cab. medical de numeste Avicena si este in centrul Iasului pe linga Mitropolie (la cub). Sint 3 doctori: sotii Socolov si d-na dr. Stratan, dar inseminarile, spermograma sotului, histeroscopiile le face domnul doctor.Eu am facut in octombrie si histeroscopie pt. o sinechie uterina. Am inteles ca face si laparoscopie in spital (Elena Doamna).Gasesti si pe internet detalii despre cabinet(cabinet avicena).
    Eu am facut ieri inseminarea.... m-a durut putin, dar am uitat. Acum astept rezultatul.Am intrebat asistenta daca au avut vreo reusita si mi-a zis ca au o doamna care a ramas si ii urmareste in continuare domnul dr. sarcina. Asa ca sper si eu sa reusesc.

Floricica Nou Venita prutianu irina's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.04.2007
    Postari in forum
    2
    Buna ziua
    ma numesc irina si sunt noua intrata.Problema mea este veche de aprox. 5 ani de cand fac tratamente pentru infertilitate.Acum sunt urmarita de Dr.Socolov de la Avicena-Iasi ,unde am deja la activ 2 inseminari,esuate.Ultima este facuta in aprilie 2007.,luna aceasta.Daca cineva a mai facut aceeasi procedura ,dar cu rezultate ,va rog sa-mi scrieti pe adresa de email irina_17cip@iyahoo.com.si chiar daca nu a dat rezulate la fel astept sa schimbam opinii.
    Va multumesc si astept mesaje

Membru inregistrat la
    06.02.2007
    Postari in forum
    2.753
    irina ce ai facut?ai reusit cu inseminarea?

Membru inregistrat la
    04.04.2007
    Postari in forum
    6
    Din pacate, nu.
    Mi-a venit ciclu la 27 de zile si a curs cam putin. Mie frica sa nu am in continuare probleme cu sinechia uterina (am citit ca la sinechie ai ciclu putin). Ma duc miine(simbata) la dr. sa vad ce zice. Practic am ramas intrun punct mort. Nu stiu incotro s-o mai apuc.

Membru inregistrat la
    06.02.2007
    Postari in forum
    2.753
    imi pare extrem de rau.eu nu stiu ce sa fac.ar trebui sa vorbesc la telefon inainte de a ma duce sau nu?cam in ce zi a cm ar trebui sa merg prima data .la mine e cam greu cu serviciul.nu prea am voie sa plec si sunt la 150 km de iasi(in orasul dorohoi).cunosti pe cineva care a reusit prin aceasta metoda?
    nu dispera,o sa fie cu noroc si ptr noi1 salutari si o zi buna!mara

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari