Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alinasiandi's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2007
    Postari in forum
    83
    AJUTATI-L PE RADUCU SA-SI AUDA MAMA !

ARE DOAR 10 LUNI

DIAGNOSTIC: HIPOACUZIE NEUROSENZORIALA BILATERALA PROFUNDA

SOLUTIA - OPERATIE –

MPLANT COCHLEAR

COSTURI - PESTE 20.000 EURO

Salvați de la o viață izolată un INGERAS!

Il cheama Ramascanu Radu, are 10 luni, e din Bacau si are nevoie de o proteza auditiva. Nu poate auzi glasul mamei, nu ii poate rasupde....

Parintii stau prost material, sunt foarte suparati si disperati ca nu au de unde sa faca rost de bani pt. copilul lor. Stiu, nu ar fi primul si nici ultimul caz, dar m-am gandit ca poate totusi am putea sa le dam o mana de ajutor, trebuie sa faca o operatie de implant cochlear la Iasi care costa peste 20.000 euro. E o suma enorma care poate nu o sa se stranga doar de aici, dar e un ajutor si o speranta!

Mamica lui e RAMAȘCANU LAURA si e invatatoare la scoala Buchila din comuna Nicolae Balcescu

Tel. 0744287788 si 0234545145

Conturile unde puteți depune ajutorul dumneavoastră sunt:

RO46BPOS04003792499RON01

RO78BPOS04003792499EUR01

B ANCPOST - SUCURSALA BACĂU

Parintii, dar si eu, va multumim!

Membru inregistrat la
    11.01.2007
    Postari in forum
    83

Membru inregistrat la
    11.01.2007
    Postari in forum
    83

MAI SUS ESTE RADUCU SI ACEASTA ESTE O ADEVERINTA MEDICALA, CAR NU SE VEDE PREA BINE DIN PACATE....

Membru inregistrat la
    11.01.2007
    Postari in forum
    83
    ACESTEA SUNT ALTE DOCUMENTE MEDICALE ALE LUI RADUCU....

Membru inregistrat la
    11.01.2007
    Postari in forum
    83
    Am vesti despre Raducu. Familia sa a fost contactata de cei de la postul de televiziune "Romantica" - stiti voi, unde e Teo acum - si se va difuza un reportaj, o emisiune despre cazul lor, joi 19.04.2007 la ora 16:30.

Membru inregistrat la
    11.01.2007
    Postari in forum
    83
    S-a intors Laura de la Bucuresti, mama lui Raducu si ne-a spus ca emisiunea nu a incaput pe grila joi asa ca va fi difuzata VINERI 20.04.2007 LA 16:30.
    Ne cerem scuze de rectificare care a trbuit facuta, dar ....asa e cu televiziunile astea...
    Era Laura tare bucuroasa ca i-a promis Teo ca o va chema in emisiunea ei de 1 Iunie. Da Doamne sa fie asa!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari