Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alinaro2006's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2008
    Postari in forum
    10

leucocite

Buna ziua tuturor,sunt mamica unui bebe nascut prematur care s-a dezvoltat perfect,acum are 9 luni si jumatate.Am fost cu el la doctor acum cateva zile sa ii fac niste analize ca nu ii mai facusem din spital.Analizele au iesit bune numai ca leucocitele i-au iesit un pic marite si m-am speriat un pic.Doctora mi-a spus ca nu este nimik grav si mi-a zis ca daca mananca bine si nu are niciun simptom care sa imi dea de gandit nu are rost sa ii dea niciun tratament.Stiti cumva care este treaba cu leucocitele ca sunt speriata!Multumesc si sanatate tuturor!

Floricica Nou Venita dorica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.10.2009
    Postari in forum
    9
    Buna!
    Cat de mari sunt? Formula leucocitara prezinta modificari!

Membru inregistrat la
    09.10.2008
    Postari in forum
    10
    Inca nu am reusit sa intru in posesia analizelor dar o sa ma duc sa le iau zilele astea....ce ar putea fi?

Floricica Nou Venita dorica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.10.2009
    Postari in forum
    9
    Nu pot sa spun decat daca imi spui o valoare o leucocitelor.
    Pot fi doar putin marite si atunci nu au nici o semnificatie.Nu vreau sa te sperii degeaba.
    Multa sanatate la bb!

Membru inregistrat la
    09.10.2008
    Postari in forum
    10
    ok oricum iti multumesc mult si revin cu amanunte cand intru in posesia analizelor..doctora mi-a zis ca sunt putin marite doar atat,sper sa fie bine!Te pup si sanatate si tie!

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    numarul de leucocite este putin marit in cazul unor infectii sau in cazul parazitozelor....nu trebuie sa fie ceva grav....asa ca eu zic sa stai linistita!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari