Dragi mamici,
Poate ma puteti ajuta cu cateva sfaturi, din experienta voastra...
Luca are o sensibilitate la amigdale si face mereu angine acute eritematoase. Frecventa este cam la 2-3 luni. Cert este ce de la inceputul lunii septembrie ne tot chinuim si am fost la medic cu frecventa saptamanala. I-am administrat si antibiotice, asa cum au prescris medicii pediatrii... dupa tratament a fost cateva zile bine, apoi iar febra... si rosu in gat si o luam de la capat. Intr-un final i s-a prescris tratament injectabil cu ampicilina si gentamicina, pe care l-am incheiat ieri.Medicul a spus ca e ok, dar Luca mai tuseste si stranuta. Mi s-a spus ca nu i se sterilizeaza microbii din gat si ca face rosu in gat din proprii microbi care mai raman acolo si dormiteaza. Nu am reusit sa-i fac exudat faringian pentru ca a fost sub tratament, si pentru a fi relevant trebuie sa treaca macar 10 zile de la tratament . Acum mi-a spus sa-i fac o cura de imunizare cu Broncho Vaxom 10 zile pe luna, timp de 3 luni, pe care sa o incep imediat. Daca sunt mamici care au folosit Broncho Vaxom, as aprecia daca mi-ati impartasi parerile voastre. Sunt destul de stresata de aceasta stare de lucruri cu atat mai mult cu cat peste cateva zile voi incepe serviciul si daca ingerasul meu nu este tocmai bine... Va multumesc