Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita luca eduard's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.04.2010
    Postari in forum
    7
    Si noi incercam sa scapam de pempi,dar fara nici un rezultat inca,cred ca mai avem de asteptat putin,are 1 anisor si 6 luni,dar nu sta doar imbracat,pe ea. [salut! ]

Floricica Nou Venita adastero's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    239
    Citat Postat de luca eduard Vezi mesajul
    Si noi incercam sa scapam de pempi,dar fara nici un rezultat inca,cred ca mai avem de asteptat putin,are 1 anisor si 6 luni,dar nu sta doar imbracat,pe ea. [salut! ]
    Nici al meu la 1 an jumate nu sta decat imbracat. Nici nu ma astept prea curand... Tot incercam. Sanatate

Floricica Novice mica82ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2008
    Postari in forum
    410
    Fimiu are 1 an si 8 luni si foloseste olita pentru orice , numai pt ce trebuie nu. I-am ascuns-o si i-am dat-o dupa vreo luna crezand ca nu isi mai pune jucariile si biscuitii in ea, insa parca il vazuse pe papa de la Roma ...direct la jucarii a dus-o. Tot sper ca pana la 2 ani o sa ma inteleg mai bine cu ea si va pricepe ca olita e pt altceva...nu pt mancat din ea, plimbat jucarii sau pus in cap. In prima olita de a avut-o a facut o data pipi pe la 9 luni si pe urma nu a mai vrut sa o vada, i-am luat una mai mica si asta saraca e "sterila".

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    cu rabdare merge...noi am renuntat la 2 ani acum face numai la wc nu ia placut olita niciodata i am luat reductor si face si seara la fel inainte de nani si gata nu face pana dim deloc ....dar a trebuit sa stea uda 1 zi o lasam cate 10-20 min uda ii puneam doar chilotei..era cald si asa cerea mama pisu mai scapa pana o puneam pe wc dar cu rabdare am reusit....

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    fetita mea face doar treaba mare la olita pt ca o cunosc cand vrea sa faca...dar de facut pipi nu am sanse o mai pun pe olita dar nu face...pana la ce varsta trebuie sa scapam de pamper?noi avem acum 1 an si 4 luni si tare ma mai chinui cand trebuie sa o schimb de pamper ca nu mai sta locului.

Floricica Novice robina's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.08.2009
    Postari in forum
    532
    cred ca multe dintre noi ne confruntam cu problema olita...momosana mea la 7 luni facea si kk si pisu la olita pana am venit in ro si am dat-o peste cap,cand o puneam la olita se plimba ba soacra mea etc si fii-mea sa plece dupa ei si acum la 1 an si 5 luni cand scot olita si vreau sa-i dau pampersul jos imi zice nu nu nu nu...daca o pun imbracata n-are nici o treaba...o mai pun din cand in cand dar face numai pisu...chiar daca o vad cand face kk nici o sansa sa o pun pe olita!!!am incercat s-o pun pe wc da nu sta mult,trebuie sa-i iau colac special poate asa sta mai comod...daca nu cand vor intelege mai bine ma gandesc ca vom scapa si noi de pampersi :d ... si pentru noi e un chin schimbatul,fii mea e ca o clatita in actiune :))...succes!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari