Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita diaclau's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.06.2009
    Postari in forum
    3
    buna ziua. Am si eu o problema foarte mare cu copilil meu in varsta de 1 an si 9 luni. Este foarte nervos si face niste crize de nervi de ma ingrozeste. Nu mai stiu cum sa il calmez. tipa ,da din maini, din picioare incepe sa ne dea palme ,da din cap,este ceva de nedescris. As dori si eu un sfat . ce sa fac? sa ma duc la un psiholog de copii ,la un psihiatru. Poate un copil asa de mic saaiba probleme cu nervii? Mentionez ca bunica lui adica mama mea este bolnava cu nervii, are sindrom discordant. As mai vrea sa stiu daca aceasta boala se poate mosteni. Va multumesc si va rog mult sa ma ajutati cumva ca nu mai stiu ce sa fac ,sunt disperata! La revedere.

Floricica Cu Vechime digutix's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    buna
    parerea mea e ca nu are nici o boala copilul tau.poate o personaliltate mai puternica:)
    si copilul meu face cateodata crizute de genu, asta cand nu il las unde nu e voie, sau ii interzic chestii.atea sunt stari trecatoare, asa poate el acum sa se impuna.imp e sa sti cum sa reactionezi.asta difera de la copil la copil.poate ce merge la mn nu merge la voi.tre sa cauti sa vezi ce il linisteste.sa ii atragi atentia cu ceva.sa ii indrumi privirea si atentia spre ceva interesant care sa il faca sa uite de criza de nervi.
    pt linistea ta poti merge la un control neuro sa discuti cu doctorul.si eu am fost si ce ti am spus mai sus asta m-a sfatuit medicul.

Floricica Debutanta vera_32's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2009
    Postari in forum
    606
    buna am o fetita si un baietel de 2 ani si 8 luni si avem aceasi problema cu fetita care face niste crize de isterie enorme(tipa,tranteste vrea sa se imbrace numai cu ce vrea ea se cearta cu fratiorul ei de 2o de ori pe zi si multe altele)Noi am ajuns la concluzia ca ce face ea ii din prea mult alint si prea mult rasfat vreau sa spun ca cum sunt gemeni ea a fost nascuta mai mica si fiind mai mica si mai firava a fost mai protejata si rasfatata de toata familia si acuma se vad rezultatele ce diferenta e intre ea si baietel.eu cred ca la tine e aceasi problema prea mult rasfat si alint.

Floricica Nou Venita corina ionela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.05.2008
    Postari in forum
    27
    Ciao!
    sunt de acord cu Iona, adica acele crize pot fi "cauza" alintului si acordarii unei atentii marite celui mic, dar in acelasi timp poate fi si o chestie de personalitate.Si eu am astfel de probleme cu juniorul, Alex, de 1 an si 2 luni!!Dar la mine e mai grav ca el face crize de acest gen si pe perioada de noapte!!!VA dati seama ce placut e sa-l auzi tipand, strangand din pumni si dinti , pe la ora 2 -3 dimineata!!! Am fost la neurolog,am urmat tratamentul, dar degeaba!! Mentionez ca si eu am fost fff agitata toata perioada de sarcina!! Asa ca,,,,,,poate gasim un raspuns mai bun!! sanatate si putere !! pupici!

Floricica Debutanta vera_32's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2009
    Postari in forum
    606
    iti dau dreptate corina ionela fetita mea incepe sa faca crize din ce in ce mai urate sunt disperata azi mia facut o criza ca am zis ca a iesit din minti,m-am dus sa oiau de la gradinita si inceput sa planga ca nu o tin bine in brate si de aici a inceput balciul.de la scoala pana acasa a urlat ma zgariat ma tras de par si ajunsa acasa nu aveam voie sa fac nimic daca stam jos urla sa ma ridic in picioare am vrut sa merg la toaleta a inceput sa urle sa nu ma duc ,a tipat si urlat fara motiv jumatate de ora .Ce ii mai rau ca si la tine ca face si noaptea se trezeste la 2-3 si urla sa stau cu ea in camera dar nu in pat in picioare.Sunt disperataaaaaaaaaaaa va rog ajutati-ma cu un sfat.

Floricica Debutanta alina85a's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2009
    Postari in forum
    678
    doamne ca taaare ma bucur sa aud ca nu-s singura care se plange de cel mic.sfat?rabdare acest lucru mi-l spun in sine atunci cand face bobocelul meu mic taraboi.unde merg cu el la cumparaturi il cunosc toti, cat de plangacios este.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari