Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime redroserou's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2007
    Postari in forum
    7.114

Copiii lui MAI 2008 (38)

Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e Dragoste.

03.05.2008- Stefano (mami Veronica)...user lumimada

05.05.2008- Yanis Andrei (mami Simona)...user simonette.k

06.05.2008- Alon (mami Corina)...user corinabb

07.05.2008- Sebastian-Andrei (mami Andreea)...user andreeafarcasiu

07.05.2008- Brahim (mami Linda)....user linda_y

09.04.2008- Kevin (mami Violeta)...user violetatoronto

10.05.2008– Maria-Karina (mami Gabriela)...user mariakarina

11.05.2008– Daria-Cristina (mami Alina)...user dariutza2008

12.05.2008- Tudor (mami Corina)...user corinap

14.05.2008- Titus (mami Luciana)...user lusien

15.05.2008- Dragos-Mihai (mami Claudia)...user claudia_

17.05.2008- Amina Maria (mami Liliana) si bebe mic Salma -Ioana nascuta pe 5.01.2010...user hubi bubi

17.05.2008- Iris Antonia (mami Luminita)...user stassyia

18.05.2008- Mihai (mami Mihaela) ...user mela.sava

19.05.2008- Robert Stefan (mami Oana) ...user d.oana

19.05.2008- Tudor Ioan (mami Gratiela)...user gratioasa

20.05.2008- Roberta Maria (mami Oana)...user onutel07

22.05.2008- Daria Maria (mami Anca)...user aaanca

22.05.2008- Delia (mami Aura)...user redroserou

22.05.2008- Eduard Stefan (mami Alina)....user creolina

23.05.2008- Tudor Luca (mami Diana)...user diana19happy

23.05.2008- Arwen (mami Alina)...user Alyedmonton

25.05.2008- Daria Elena(mami Laura)...user lauramaria

26.05.2008- Stefan-Victor (mami Diana)...user dianadulcica

27.05.2008- Alberta-Elena (mami Anastasia)...user nastenka

28.05.2008- Stefania (mami Simona) si bebe mic Teodora nascuta pe 07.04.2010...user simonikka

28.05.2008- Samyr (mami Simona)...user amona

29.05.2008- Bianca-Gabriela (mami Marina)...user marinavisovan

29.05.2008- Leoni-Elena (mami Lavinia)...user leoni

29.05.2008- Noemy-Cristiana (mami Liliana)...user ghergulescu

30.05.2008- Yanis-Andrei (mami Fiorella)...user larisa2000

31.05.2008- Catalin Marian (mami Mihaela)...user mihaelaciocoiu

"CUPLURI"

Daria (aanca) Tudor (corinap)
    Amina (hubi bubi) Tudor (gratioasa)
    Iris (stassyia) Luca (diana19happy)
    Arwen (alyedmonton) Robert (d.oana)
    Roberta (onutel07) Samyr (amona)
    Delia (redroserou) Kevin (violetatoronto)
    Leoni (leoni) Catalin (mihaelaciocoiu)
    Stefania (simonikka) Stefan (dianadulcica)
    Daria (lauramaria) Stefano (lumimada)
    Alberta (nastenka) Yanis (simonette.k)
    Bianca (marinavisovan) Eduard (creolina)
    Noemy (ghergulescu) Yanis (larisa2000)
    Daria (dariutza2008) Mihai (mela.sava)

Membru inregistrat la
    08.08.2007
    Postari in forum
    7.114
    Sa avem copilasi sanatosi, mamici si tatici la fel si sa vina bebelusii 2 sanatosi pe lume.....

Membru inregistrat la
    08.08.2007
    Postari in forum
    7.114
    Ma bate gandul si pe mine sa incep un bronhovaxom o cura de 3 luni...nu stiu ce sa fac, sunt in dubii....
    Andreea, i-ai dat calciu fiole la Sebi, 10 zile pe luna pe o perioada anume sau cum?
    Mie Delia mi se pare si cam palida, nu mai e asa imbujotara ca altadata, parca arata rau si cu cearcane...nu-mi place delok de ea

Membru inregistrat la
    08.08.2007
    Postari in forum
    7.114
    Oare ce mai fac mamicile noastre care nu au mai dat niciun semn: Linda, Vio, Claudia, Anca, Alina (Edi), Alina (Arwen), Marina, Mihaela (Catalin)...eu sper ca fac bine si sunt ddoar f ocupate...

Floricica Cu Vechime andreeafarcasiu's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2008
    Postari in forum
    6.551
    Citat Postat de redroserou Vezi mesajul
    Ma bate gandul si pe mine sa incep un bronhovaxom o cura de 3 luni...nu stiu ce sa fac, sunt in dubii....
    Andreea, i-ai dat calciu fiole la Sebi, 10 zile pe luna pe o perioada anume sau cum?
    Mie Delia mi se pare si cam palida, nu mai e asa imbujotara ca altadata, parca arata rau si cu cearcane...nu-mi place delok de ea
    nu i-am dat fiole. i-am dat capsule. si am mai auzit de broncho-vaxom la plic, praf de dizolvat. de fiole n-am auzit.

Floricica Senior dianadulcica's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.10.2007
    Postari in forum
    3.533
    salutare! Bine v-am gasit la un nou capitol!
    Cum nu mai pot raspunde la ce ati scris la capitolul celalalt, o sa iau cu copy paste si o sa scriu aici.

Membru inregistrat la
    02.10.2007
    Postari in forum
    3.533
    "ciao mamici!!!
    am intar sa va dau o veste :)..............mai vine un bebe de mai :))...sunt insarcinata in 8 sapt., azi am primit confirmarea de la dr...va pupic si sper sa reusesc sa mai intru si eu paci....pupici cu sclipici "

Grati, ma bucur tare mult pentru tine! Stiu ca iti doreai inca un copilas si acum un an ai suferit cumplit ca nu l-ai putut avea atunci. Asa ca iti doresc din toata inima mea sa ai sarcina usoara si bebe sanatos! Si sa fie ce vrei tu!! Te imbratisez cu drag si iti trimit toate gandurile mele bune!

Nu stiu daca v-am spus ca si cumnata mea este insarcinata si va naste pe la sfarsitul lui martie. Abia astept nepotelul / nepotica si ma bucur ca va avea si Stefan un verisor.

Membru inregistrat la
    02.10.2007
    Postari in forum
    3.533
    "Bună fetelor,

Am trecut cu bine peste operația de polipi, într-adevăr nu-i ceva complicat. Eu mă liniștisem în privința asta, așa că m-am dus cu inima deschisă. Aveam oroare doar de trezirea de după anestezie, de fapt nu vroiam s-o văd adormită, dar ce credeați că pe Amina o plesnește somnul prea mult? Nici vorbă, imediat cum au adus-o în Terapie Intesivă s-a trezit, eu așa am găsit-o. Ăsta a fost până la urmă cel greu moment, pt că se zbătea și plângea rău de tot.

Toată ziua a fost nervoasă, o durea gâtul, în rest nimic. Noaptea a plâns de câteva ori și gata, a doua zi am scăpat și de bâzâială. Acum să vedem efectul. Deocamdată, am impresia că nu se mai agită în somn, deci zic eu că respiră bine."

Lili, imi pare rau ca nu am apucat sa va urez si eu bafta inainte de operatie. Dar m-am gandit la voi si am sperat din suflet ca va fi totul bine. Ma bucur ca a trecut si sper sa se si vada rezultatele. Pupici

Membru inregistrat la
    02.10.2007
    Postari in forum
    3.533
    "Am fost super încântată de spital. Am operat-o la Medlife și nu se compară cu spitalele de stat. Înafara faptului că aveai tot comfortul, chiar ca la hotel, am scăpat și de marele stres, cui îi dau, cât îi dau, când să-i dau. În plus, a fost foarte avantajos.

Operația în mod normal, costa 2200 lei. Eu am plătit doar 500 lei, restul l-a decontat Casa de Asigurări, adică statul, am folosit adeverința de la indemnizația de creștere a copilului de până în doi ani.

Dacă aș fi mers la stat, la Grigore Alexandrescu, aș fi dat șpagă cel puțin 300 lei (am întrebat părinții în parc, care și-au operat copii acolo)."

La Medlife am nascut eu. Si de asta cu spaga am fugit si eu foarte tare. Si experienta nasterii a fost una frumoasa. Toata lumea s-a comportat exemplar, de la infirmiere pana la doctori. Conditiile au fost super. Eu nu am stiut atunci ca se lucreaza si cu casa de asigurari ca poate as fi iesit mai ieftin. Dar e bine de stiut daca voi mai face vreun bebe (desi nu sunt prea mari sperante).

Membru inregistrat la
    02.10.2007
    Postari in forum
    3.533
    "offf fetelor sunt disperata cu Yanis, tuseste rau de tot, e plin de muci si efectiv il inneaca indiferent cat isi sufla el saracutu nasucul si cat il mai curat si eu suplimentar cu batista bebelusului. o si dadusem din casa si acum am ajuns sa o iau si sa o folosesc la greu. si tot degeaba ! imi vine sa ...nici nu stiu, mai ales ca nu l-am avut mai deloc bolnav, sau si cand era scapam relativ usor, o singura data a fost mai nasol dar intr-o sapt a trecut pe cand acum are aproape 3. si nu da semne deloc de bine. l-am bagat si pe antibiotic, am testat si toate ntiile de antitusive , si erdomed si ambroxol, stodal, eurespal plus sinupret, plus nurofen si panadol. ma gandesc ca-i fac naibii praf rinichii sau ficatul cu atatea medicamente dar efectiv nu stiu ce sa-i mai fac. a primit si miere cu catina si ceai de nuci, degeaba, ii curge din nas de zici ca dai drumu la robinet si cum il lasi mai mult de 10-15 min cum isi umple efectiv nasul si sinusurile si...simt ca o iau razna.a, i-am facut si aerosoli . si acu, colac peste pupaza a trebuit sa plece la tar azi cu mama ca s-au trezit si ele ( mama si matusile ) sa faca pomana pt bunica'mea si taman azi trebuia si eu cum sunt de garda...si cica a stat toat ziua prin curte, in frig, cu nasu plin de muci si bineineteles ca odata intrat in casa a inceput tusea si a tot tusit pana a vomitat "

Fio, imi pare tare rau sa aud ca tanarul nostru este bolnavior. Ii doresc multa sanatate, sa se faca repede bine si sa se reapuce de nazdravanii. Spune-ne daca ii dai ceva pentru imunitate sau daca ne recomanzi ceva. Ce parere ai de Septilin? dar de Bronchovaxom?

Membru inregistrat la
    08.08.2007
    Postari in forum
    7.114
    Nu maaa, bronhovaxon sunt capsule si le desfaci si pui praful in ceai, lapte etc...
    Fiole ma refeream la Calciu....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari