Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adastero's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    239

Sa angajez o bona tanara?

Buna, a mai angajat cibenav o bona tanara? Doamna respectiva are 26 de ani, a terminat facultatea de curand, are master e o fata culta, vorbeste foarte frumos, e manierata, deschisa, lucruri care m-ar incanta, insa ma gandesc ca nu are experienta cu copiii si nu stiu ce sa fac. Ati avut astfel de bone? Mersi.

Floricica Cu Vechime alina_popa_aly's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2006
    Postari in forum
    7.675
    sincer nu stiu ce sa te sfatuiesc. Cat timp are baietelul tau? Daca tu o cunosti si e de incredere n-ar fi o problema. Pe mine cel mai tare ma deranjeaza la tinerii din ziua de azi ca vb cu orele la telefon. Pana ce vb la tel fie si 10 minute se poate intampla orice. Daca nu e genul acela de fata ii spui clar care sunt pretentiile tale si o probezi cateva zile. Poate ai si posibilitatea s-o filmezi. Ai fi mult mai linistita. Bafta multa sa iei decizia cea mai buna.

Floricica Debutanta vera_32's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2009
    Postari in forum
    606
    buna eu am avut pt.piticii mei de cand aveau sapte luni o bona care cand a venit la noi nu avea inca 18 ani impliniti si a stat la noi 2 ani.Vreau sa ca am fost foarte multumiti de ea normal trebuia sa stea la noi pana pe 15 iulie dar la urma a cam inceput sa se plictiseasca si la sfarsitul lui iunie am vazut-o intr-o zi ca mi-a batut fetita ne-am certat si a plecat,dar o luna dupa ne-am intalnit si fetita cum a vazut-o a sarit in brate la ea si nu vroia sa mai vina cu mine.

Floricica Senior ghizza's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    4.620
    Buna! eu cred ca nu conteaza sa aiba cine stie ce si cate studii, dar da, daca crezi ca nu e genul care sa stea cu orele la telefon, eu as opta pt o bona tanara!
    Uite eu cunosc un copilas care are o bona tanara...dif e ca de la cer la pamant....altfel se ocupa de el o pers tanara , il invata una alta, decat una in varsta....cele care s trecute de prima tinerete sincer in afara de a l hrani, spala, culca , scoate afara nimik nu l invata....asta in 99% din cazuri!

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    daca ar fi sa avem nevoie de o bona cu siguranta am opta pt una tanara...din diverse motive ca:rabdare,tact,stil nou de a aborda jocul,mobilitate fizica.incercati sa ii spuneti de la inceput ce asteptari aveti de la ea.

Floricica Nou Venita ginamatei's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2009
    Postari in forum
    16
    si eu cred ca sunt anumite avantaje la o bona tanara, in primul rand rabdarea energia de a se tine dupa copil...si 26 de ani nu e chiar ca la 18

andreea2929
    Guest
    In primul rand ar trebui sa aiba experienta in ceea ce priveste cresterea unui copil.

Floricica Nou Venita adastero's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    239
    Mi-e tare greu sa decid, dar m-am gandit totusi sa o chem sa stam putin de vorba si eventual sa incercam. Chestia e ca oricum o fata tanara nu va sta prea mult timp ca bona, tot timpul isi va cauta ceva mai bun. Multumesc pentru sfaturi

Floricica Debutanta vera_32's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2009
    Postari in forum
    606
    este f adevarat ca o bona tanara incearca tot timpul sa gaseasa altceva de munca,spun asta din propia experienta,noi prima bona care am avvut-o avea 18 ani si am adus-o noi special ca sa stea la noi,iam platit drumul pana aici,am fost ff multumiti de ea, cand a venit aici nu cunostea pe nimeni,dar dupa ce a prins...radacini dupa cinci luni a vrut sa ne lase ca a gasit sa stea cu o baba paralizata...care o platea mai bine si macar nu a avut curajul sa ne anunte din timp cica ii era rusine,am aflat din alta parte,iar cu a doua aceasi poveste dar macar a stat 2 ani...dar tot timpuri batea apropouri... ca a auzit ca x castiga atata,ca ycastiga bani fara sa munceasca,si cate altele nu visa asa ca aveti grija in privinta asta aveti dreptate oricand poate sa va lase cat despre ingrijit sunt pt o bona tanara caci au multa mai multa rabdare si se implica mai mult.

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    eu una nu sunt pentru bone
    pacat ca in romania nu se pot da copii mai mici la cresa

aici am vazut multe bone si tinere si batrine,toate romance
    cele tinere le fug ochi doar dupa baieti si uita de copil(pe una era sa o iau eu la bataie,vb cu baietii si fetita cu care statea ea era sa isi rupa o mina si ea nici macar nu era cu privirea dupa ea)iar cele mai in virsta numai au rabdare sa alerge dupa copil,stau in parc pe banca si iii lasa sa faca ce vor ei

si eu vroiam sa imi aduc pe cine din romania darrr,350 era salariul,plus chiria,plus trebuia sa paltesc ceea ce consuma ,mincarea,trebuia sa ii mai iau si ceva de imbracat
    unde ajungeam,ceea ce cistigam eu trebuia sa cheltui
    asa ca,,am gasit loc la cresa cu 150 euro pe luna la privat, de la 7,30-la 17,30 si l-am dus
    de anul acesta platesc doar 43 euro deoarece am avut norocul sa gasec post la aceeasi cresa dar jumatate din suma pina la 150 este data de primarie

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    nici cu bunicii nu sunt de acord sa stea copii,nu invata de la nimeni cit de invatat ar fi ,ceea ce invata la cresa
    in primul rind invata sa traiasca in colectiv.sa respecte ca sa fie respectat

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari