Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita gina4edi's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2009
    Postari in forum
    18
    In curand ma voi intoarce la servici si am gasit deja o bona care va sta cu Eddi. Am hotarat sa ii spunem lui Eddi ca mami va pleca la servici si el va ramane acasa cu o tanti draguta care va avea grija de el. De atunci lucurile stau rau, se trezeste noaptea si plange si striga "maaaamiii", asta cam de 2-3 ori pe noapte, nu mai vrea sa doarma singur in patut desi niciodata nu au fost probleme, ziua daca nu ma vede sau daca nu raspund cand ma striga prima oara se pune pe plans.

Mi-e teama ca nu se va acomoda cu doamana desi e o draguta...

Cum sa procedez?

Floricica Cu Vechime viata's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2009
    Postari in forum
    8.289
    nu mai bine il duceai tu la cresa?acolo se jucasi cu alti cpii,si uita de timpul care nu era langa tine...bine,asta daca ai posibilitate financiara si daca esti din oras

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    O perioada de acomodare...........o aduci pe bona la voi sa-l cunoasca, s-o cunoasca sa se joace impreuna...........toate astea in prezenta ta.
    E normal sa fie speriat, el mititelul crede ca-l abandonezi oricat l-ai asigura tu ca te intorci.
    Mai poti sa faci si asa...........i-l lasi in camera cu bona in timp ce se joaca si tu te duci pe la bucatarie, in fine iti faci treburile prin casa in asa fel incat sa dispari din raza vizuala pt ceva timp, dupa care apari iar, si tot asa.

Sper sa reusesti si in curand sa-l poti duce la gradinita.........o data acomodat cu bona la gradinita nu va mai avea dificultate de a se acomoda.

Bafta!

mother
    Guest
    asa cred si eu... trebuia sa o aduci pe bona putin cate putin...

e clar ca s-a speriat cand a auzit ca mama pleaca si el ramane cu o necunoscuta...

Floricica Avansata madyflo's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2008
    Postari in forum
    2.090
    E bine ca il pregatesti dinainte pentru ceea ce va urma.Incearca sa il lasi in prezenta bonei de pe acum.Sa il pregatesti.Tu fate nevazuta cateva clipe,dar nu prea mult de la inceput.Treptat se va obisnui.

Floricica Cu Vechime alina_popa_aly's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2006
    Postari in forum
    7.675
    Gina, bafta multa si eu cred c-ar trebui sa o aduci cateva zile pt. acomodare. I-o prezinti frumos si ea se va juca cu el in timp ce tu-ti vezi de treburile zilnice. Mai apari iar te intorci la ale tale si daca e o doamna cu pricepere nu va fi nici o problema.

andreea2929
    Guest
    Asta e foarte important,sa fie bona priceputa.La noi a stat bona 8 zile,iar fiica mea a ignorat-o complet sau plangea daca ieseam din camera.Cu bona in casa nu puteam merge nici pana la baie,tot i-am spus sa vb cu ea,sa se joace,dar n-a mers.Acum mai astept o perioada si sper sa gasesc bona potrivita.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari