Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita diana2004's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2008
    Postari in forum
    49
    Fetita mea luna viitoare face 1anusor,usor am ca-m lasat-o de san si sa invatat la biberon.Acum nu stiu cate biberoane pe zi trebuie sa-i dau si cam la ce ore?.

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    vrei sa-i dai in continuare lapte de la san, numai sa-l bea din sticla sau vrei sa treci pe formula de lapte praf sau lapte de vaca?

Floricica Nou Venita pighi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.01.2009
    Postari in forum
    1
    El meu puiut face 14luni si inca il alaptez,si ii dau si lapte cu biberonul,nu am o ratie exacta.Cand,cred de cuviinta sau chiar il intreb iar el incepe sa rada daca vrea,noaptea ii mai dau un biberon cu lapte cand plange.

Floricica Cu Vechime Lavinia_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2008
    Postari in forum
    5.580
    Diana pai la un an se trece la canitza, nu la biberon .. si eu stiu ca se cam da 4 canite pe zi ... ar trebui sa bea cam 300-500 ml pe zi .. acum depinde de cat ii place la a mica lapticul ..

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    La canita se trece de la inceputul diversificarii ...

Membru inregistrat la
    07.10.2008
    Postari in forum
    49
    multumesc fetelor! am incercat cu canuta,dar la canuta nu bea cum bea la biberon adica mult,bea putin la canuta doar de sete .Deci acum imi bea la culcare un biberon de 120ml,si noaptea la 3 unu,dimineata la 7 .Cum minca la san,aaaaaaa am uitat sa va spun ca-i dau lapte de la milupa.

Floricica Debutanta danielasima's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.06.2009
    Postari in forum
    691
    buna fetelor! de la cat timp se poate da lapte de vaca la bb? eu mamentan ii dau san dar vreau sa ma documentez pe mai tarziu.

Floricica Cu Vechime Lavinia_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2008
    Postari in forum
    5.580
    la 1 an e indicat.

Membru inregistrat la
    07.10.2008
    Postari in forum
    49
    buna Daniela!de la 1an se da lapte de vaca ,dar de ce de vaca?eu una nu mai sunt de acord cu laptele de vaca cand acum sunt in comert multe variante de lapte,cu ar fi milumil,aptamil,humana,sunt un pic mai scumpe dar merita.Am ajuns la concluzia ca cei hraniti cu lapte de vaca se inbolnavesc mai repede decit cei hraniticu lapte praf.E o opinie......

Floricica Nou Venita andreea8's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.09.2009
    Postari in forum
    2
    daca aveti probleme cu colici sa stiti ca va recomand un biberon foarte bun (cel putin asa a fost pentru copilul meu ) anticolici...se numeste biberonul KCLICK
    in plus se poate demonta atat in partea superioara cat si in partea inferioara oferind astfel o igenizare rapida si completa

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    fiul meu bea laptele(praf) si acum la biberon(1 an si 8 luni),canita nu a acceptato in schimb bea celelalte lichide in cana cu pai.Cu cana cu cioc sau cu pai nu se poate bea din pozitia culcat sau sunt copii mai lacomi la care creste riscul de innec.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari