Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita trimi07's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.11.2009
    Postari in forum
    6
    Copilasul meu are 2 ani si o luna. I-am inceput diversificarea ca la carte, totul a fost ok, pana acum aproximativ 5-6 luni cand a inceput sa nu mai vrea decat lapte, preparat sub diverse forme, dar luat numai cu biberonul, nu a mai vrut sa manance la lingurita decat iaurtul. Stie cineva ce se poate face sa-l determin din nou sa accepte celelalte mancaruri care ii placeau?

claudia73
    Guest
    Intai ar trebui sa faci niste analize, sa nu aiba ceva paraziti. Pe urma, la recomandarea medicului pediatru, cred ca niste vitamine ar fi necesare. Plus rabdare, multa rabdare! Poate are niste preferinte culinare, incearca sa i le satisfaci. Succes!

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    asa am patit si noi si i am dat 13 picaturi de vit c pe zi si cum papa de rupe insa nu a renuntat definitiv la lapte

Floricica Senior anissia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Exact in aceeasi situatie suntem si noi,la inceputul diversificarii(pana in jur de un an) manca cate un bol intreg de papa la o masa si..dintr-o data,au inceput problemele.
    Acum am ajuns la 3 biberoane de lapte pe zi plus...o bucatica de mandarina,portocala sau mar dar...cere dulciuri non stop(evident ca nu-i dau ,altfel alea le-ar termina urgent). ATAT! Am fost la medic,i-am recoltat analize la cateva luni,in afara de o usoara anemie care s-a corectat cu fier nu i-am gasit nimic. Eu tot cred ca are paraziti(desi ex coproparazitologice repetate plus test ELISA pt depistarea giargia au iesit negative).

Eu ii dau cavit junior si fier preventiv,10 pic pe zi! Si..sa vedem luni ce-mi da pediatra pentru paraziti tot preventiv!Si..sper intr-o ameliorare!

Nu stati asa,daca copilasii au burtica mai mare,umflata,cearcane,dorm agitat si cer lapte si(sau nu) dulciuri,mergeti la medic si cereti analize complete!

Sanatate multa!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari