Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita muguet_27's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2007
    Postari in forum
    152
    Dragi mamici, am mare nevoie de sfaturile voastre....bebe meu nu vrea sa pape mai deloc.

Ia 2 lingurite (si fara exagerare....doar atata) si apoi nu mai vrea si pace....si foame ii e.ca l-am incercat.i-am dat o data un biberon cu lapte...l-a papat de numa.

A avut si o perioada (scurta) in care manca bine...dar acuma....si simt ca ma imbolnavesc nu vrea si pace...si nici nu ia in greutate...are 1 an si 5 luni si are 9.200 kg.

daca ati intampinat aceleasi greutati sau daca veti o idee, dau cunoasteti un pediatru din Iasi f bun, va rog sa imi spuneti. va sunt recunoscatoare pt orice.

Floricica Nou Venita gabi.m's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2008
    Postari in forum
    215
    nu cred ca esti singura mamica cu probleme de genul asta.Noi ne mai plimbam cu castronasul prin curte, mai spunem o poveste, mai aducem copii care mananca cu noi, dar sin in zilele in care are pofta de mancare ar mananca singur cu manuta din castron!
    Mai incearca cu vit C picaturi pt bb sau vezi ce ii place sa manance si da-i mai des felul respectiv.

Floricica Avansata gsoema's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2008
    Postari in forum
    1.763
    Buna seara!Iubita si eu sint in situatia asta la mine e mai nasol avem aproape 2 ani si la capitolul kg stam super prost.Am pediatra mea in Ploiesti care mi-a dat vitamine.........MULTISANOSVIT CU CALCIU SI FIER........Totul ok dar le varsa.........apoi PICOVIT si deja am sperante sintem la ziua a 5a si azi mi-a cerut singur de mincare....sper sa se apuce de mincat ca o iau razna!Multa bafta........Am facut si analize si sunt perfecte!!!!!!

Floricica Senior kata_kata_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    2.675
    ufff stiu cum e,am trecut si eu prin aceeasi situatie,acum vad ca papa foarte bine

Floricica Avansata gsoema's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2008
    Postari in forum
    1.763
    Multumesc lui Dumnezeu puiul meu s-a apucat zdravan de mincat..........asa ca dragele mele care aveti probleme de genul asta incercati cu incredere PICOVIT la noi a mers super!!!!!!!pooooooooop!Bafta!

Floricica Senior kata_kata_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    2.675
    ma bucur ca si-a revenit,nici nu se putea altfel!

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    si noi avem aceeasi problema...lipsa poftei de manacare...am fost la dr si mi-a recomandat vitamine...sanasol...la inceput s-a simtit o schimbare...dar acum iar nu papa...masa e tot un chin...daca trece o zi intreaga el nu cere papa....dar am pus totul pe eruptia dentara...se vad inflamate gingiile in dreptul caninilor..poate asta e cauza.

Membru inregistrat la
    02.01.2007
    Postari in forum
    152
    Da, uite am fost si am cumparat Picovit....sa vedem ce se intampla....cum il dai? cate ling si de cate ori pe zi?

Floricica Nou Venita simon denisa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2006
    Postari in forum
    10
    buna fetelor.noi ne zbatem la fel.raul al meu nu vrea sa manance si eram disperata.are 1an si o luna si dr de fam mi-a zis sa il intarc, ca altfel nu va manca . voia numai tatica.acum cand m-am panicat eu tare ca se apropie intarcatul...cred ca i-am transmis lui si s-a pus pe mancat de o saptamana .sper sa o tinem tot asa ca nu vreau sa-l intarc.am lapte si vreau sa ii mai dau macar pana la 1an si jumatate.dimineata nu vrea sa manance. doar suge dar la pranz si seara mananca. succes tuturor.

Floricica Nou Venita simon denisa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2006
    Postari in forum
    10
    am uitat sa va spun. si noua ne-a recomandat sanasol sau pikovit dar numai in cazul in care nu mai vrea nimic pentru ca 2 luni raul nu a vrut sa manance nimic si eram disperata. dar am citit ca la copii nascuti la termen si cu greutate normala...nu prea se recomanda.voi ce parere aveti?
    eu nu i-am dat pana acum.am amanat. spor la papat..

Membru inregistrat la
    02.01.2007
    Postari in forum
    152
    Se pare ca lui alex numa tre sa ii arat sticluta si papa
    Mama daca ati sti ce mananca de ieri....parca ar fi flamanzit pana acuma. Chiar la pranz papam felul unu si doi....nu pot sa cred....si asta doar incercand sa ii dau Pikovit....fara sa o fac de-a dreptul....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari