Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita olgutza.purple's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2009
    Postari in forum
    6
    Fetelor de la ce varsta poate copilul sa invete sa mearga pe tricicleta? Adica n-as vrea sa fie nici prea devreme dar nici prea tarziu....

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Din cate imi amintesc, eu am primit tricileta cand am implinit 3 ani. Acum mamicile cu copilasi mai maricei ne pot spune sigur insa eu asa stiu ca in jur de 3 ani.
    Stiu ca pentru copii mai mici sunt un fel le triciclete manuite de parinti. Eu una d-asta am in vedere pentru la vara cand Edi va avea un an jumate

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Noi am sarit peste etapa tricicleta, si am cumparat direct bicicleta cu roti ajutatoare, cand avea sara doi ani jumatate. Deja a trecut la a doua bicicleta, mai mare, cealalta nu numai ca i-a ramas mica, dar s-a si deteriorat, ieseam si pe ploaie cu ea afara, cred ca am folosit-o la fel de mult ca pe carut. Vara asta o sa ii luam si celei mici, pentru ca am vazut-o ca vrea si ii place, ii luam una mai mica, pe masura ei. Acum, olgutza, eu nu stiu ce varsta are copilasul tau, daca e mic, cred ca de la un an si putin poate merge pe tricicleta.

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    si noi am trecut direct la bicicleta,de craciun i-am cumparato,el si-a aleso
    nu a vrut tricicleta

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    eu i-am luat lui Yanis de la 1 an si ceva ( adica vara trecuta ) dar era d'aia care putea fi impinsa si de catre mama si care avea suport pt piciorusele lui. atunci asa mergea cu ea dar acum isi tine el picioarele pe pedale si apasa si el. nu are suficienta putere bineinteles ( nu are decat 1 an si 10 luni )pt a si merge singur dar macar cunoaste f bine gesturile ce trebuiesc facute si cel putin cand iesim in parc daca te uiti la el ai senzatia ca merge singurel !

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari