Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182

Cadouri pentru copiii de 2 ani

Voi cum alegeti jucariile pentru bebelusii vostri?

Floricica Cu Vechime serena2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    5.470
    Pai in functie de varsta...si apoi vad de cam ce sunt atrasi ei...fetitei mele cele mari ii place sa coloreze, are 4 ani...iar cu papusile nu prea se joaca...iar cea mica are 1 anisor...si este f. curioasa...ii trebuie jucarii interactive....

Floricica Nou Venita vasi_lady's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.11.2009
    Postari in forum
    3
    copilasul meu are 2 anisori si nu stiu daca as pute incepe cu jocurile puzzle de la varsta aceasta.Credeti ca este prea mic pt aceste jocuri?

Floricica Cu Vechime alina_popa_aly's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2006
    Postari in forum
    7.675
    Alex al meu are putin peste un an jumatate si e fascinat de puzzle. Deocamdata suntem la puzzle din 2 maxim 4 piese cu animale. Eu v-as recomanda puzzleuri de lemn. Au si manere si le plac f mult copiilor.

Referitor la tema topicului, eu aleg jucariile si jocurile in funtie de preferintele lui. Ii plac mult culorile, asa ca desenam si coloram, sortam dupa culoare, denumim culorile, le numaram.

Alt joc preferat sunt piesele de lego, din care-si construieste deja singur masinute.

Alt joc sunt masinutele si ii place sa le puna in garaj. Insa suntem la masinute simple din plastic cat mai putin demontabile.....altfel au viata f scurta.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari