Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita andreea_eke's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.05.2012
    Postari in forum
    2

A baut cam jumatate de flacon de dulcopic de 7,5

FIUL MEU ARE 3 ANI SI A BAUT CAM JUMATATE DE FLACON DE Dulcopic de 7,5mg/ml/flaconul are 15 ml,iar doctorul mi l-a dat deoarece nu imi face caca ii este frica..........nush ce se intampla dar cand ii vine sa faca caca se strange si se abtine maxim. Chestia este ca nu stiu cum a ajuns la el si a baut destul de mult. L-as duce la spital la urgente sau sa astept sa vad daca are vreo reactie... am nevoie de un sfat urgent. Va multumesc!

Floricica Nou Venita andreea_eke's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.05.2012
    Postari in forum
    2

De ce nu face caca, de ce ii este frica?

FIUL MEU ARE 3 ANI SI A BAUT CAM JUMATATE DE FLACON DE Dulcopic de 7,5mg/ml/flaconul are 15 ml,iar doctorul mi l-a dat deoarece nu imi face caca ii este frica..........nush ce se intampla dar cand ii vine sa faca caca se strange si se abtine maxim. Chestia este ca nu stiu cum a ajuns la el si a baut destul de mult. L-as duce la spital la urgente sau sa astept sa vad daca are vreo reactie... am nevoie de un sfat urgent. Va multumesc!

miki00
    Guest
    du-te la spital urgent si ia si flaconul de medicament cu tine ca sa-l arati.

Floricica Senior angel24's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    4.843
    Ai incercat sa-l faci sa vomite imediat dupa ce a baut? Provocandu-i voma elimina din substanta bauta.Suna pediatrul si vezi ce-ti spune.

Floricica Senior angel24's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    4.843
    Iar legat de caca,ca se abtine, sa nu cumva sa aiba vreo fisura anala si fiindca il doare se abtine.Fetita mea asa a patit acum 1 luna. Datorita constipatiei s-a ales cu o fisura.Ii era frica sa mai faca,se abtinea si facea la 3-4 zile cu supozitor.. Am mers cu ea la un medic chirurg si ne-a confirmat faptul ca avea fisura. I-am dat cu unguentul prescris precum si duphalac(pt a o ajuta sa faca caca) si obligatoriu dieta bazata pe fructe si legume dar si f multe lichide.Si acum are tendinta de a se constipa insa nu ma abat de la dieta.

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Citat Postat de andreea_eke Vezi mesajul
    Situatia ta imi aminteste de fata unei foste colege de servici,care tot asa facea caca probabil tare si o durea si s a hotarat sa il tina in ea.Tin minte ca o data m a trimis mama ei cu ea in oras si pe drum spre casa s a oprit,s a asezat ciuci si a inceput sa zica nu caca,nu iesi te rog si saraca tremura de dureri.Cred ca avea in jur de 3ani si ea,o data era in vizita la o matusa de a ei si tot asa nu vroia sa faca si era ziua tipei respective,asta se ruga de ea sa faca,sa ii faca cadou un caca...pana la urma s a dus asta mica la WC si a facut ditamai carnatul,de au tras astia apa de nush cate ori si nu vroia sa se duca,au fost nevoiti sa il ia cu o manusa si sa il duca la gunoi.Si din cate am auzit pana la urma au dus o pe cea mica la psiholog.Acum e mare,e la scoala si am intrebat o pe mamica ei si a zis ca acum face normal.

Floricica Cu Vechime zglobulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2007
    Postari in forum
    5.620
    si copilul meu are 3 ani si doua luni si patesc cu el la fel. SUfera de constipatie si din cauza asta a facut o rana langa anus, acum ia trecut ...da am tars cu ea luni bune , de fiecare data cand facea caca se fisura rana si il durea si uite asa se abtinea de la caca si iar se constipa....pana cand a luat frica la supozitorul cu glicerina sia cum se aseaza pe oala...da tre sa-l vad cand ii vine altfel nu zice nimic....trebuie avut grija...

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    cere sfatul unui medic urgent, nu astepta reactiile ca pot fi grave, orice medicament este periculos daca este luat peste recomandari mai ales la copii. du-te cuel la urgenta si pote obtii si alt sfat in legatura cu "seful:!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari