Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Pana sa aibe camera lui am incercat si noi metoda sa.l las sa planga,dar nu prea ne.a iesit,plangea mult si nu ma lasa inima...acum de cand are camera lui ii dau lapticul apoi il asez in patut ii dau pupicul de noapte buna si ma asez si eu langa patutul lui,el vazandu.ma crede ca sunt acolo mereu,si adoarme in maxim 10 min,fara plans fara nimic ca mai vb cu el,apoi gata il las si plec in dormitorul conjugal.Nu se mai trezeste decat dimineata in jur de 6 dupa laptic si atunci scanteste,il aud si ma duc sa.i dau lapticul apoi somn pana la 8.

Floricica Nou Venita kapakapa67's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.04.2009
    Postari in forum
    4
    Ma intreb daca s-a schimbat ceva pozitiv intre timp?! Fata mea este nascuta pe 2 septembrie 2003 si la fel de hotarata este sa doarma cu mine "pana se face mai mare!"

Floricica Nou Venita kapakapa67's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.04.2009
    Postari in forum
    4
    Numele meu este Mari iar id-ul meu este kapakapa67@yahoo.com

Floricica Nou Venita vidrasan's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2009
    Postari in forum
    2
    buna am si eu un baietel de 4 ani si 10 luni si nu se cindeste sa doarma fara mine si cel mai rau lucru ca mai cauta si acum noaptea prin somn sa ma prinda de sini.....nu stiu ce sa fac

Floricica Nou Venita anutzafil's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2009
    Postari in forum
    9
    buna fetelor sunt ani si baiatul meu de 5 ani si 7 luni doarme ori cu mine ori cu tati

Floricica Nou Venita psyhopatry's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.11.2009
    Postari in forum
    1
    De ce nu incerci o alta metoda de convingere?
    Toti stim cat de mare este influenta basmelor si a pildelor asupra copiilor nostri.
    Am o prietena care a reusit sa depasesca acest impas cu copilul ei apeland la o serie de povestioare cu caracter educativ pe care i le citea micutului. A reusit sa il faca sa spuna si "te rog" si "multumesc". :))
    Site-ul de pe care a comandat ea acele postioare personalizate se numeste www.povestepersonalizata.ro . Incearca! Poate te ajuta si pe tine! :)

Floricica Nou Venita carmendia's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2008
    Postari in forum
    284
    la capitolul dormit singur am fost foarte fericita vreo trei ani. adica pana la trei ani a dormit singur. stingeam lumina, il inveleam, il sarutam, "te iubesc, noapte buna", inchideam usa si gata. pana la un moment dat cand s-a imbolnavit si tati l-a chemat in pat. atat a trebuit. si acum cand are camera lui, intr-o seara vrea la el in camera, intr-o seara vrea cu noi, ba mai mult, daca se trezeste noaptea se plimba dintr-un pat in altul.
    eu zic sa nu facem o cauza din asta si sa profitam sa dormim cu ei in brate cat mai vor ca pe urma vrem noi si nu vor ei...:)

Floricica Nou Venita andreas2381's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.10.2009
    Postari in forum
    179
    VREAU SA VINA MOS CRACIUN! CU UN VOT PUTE-TI SA MA AJUTATI SA PRIMESC PATUTUL DE VIS SI MULT DORIT! mamici dar cu dar se face rai. in acest caz vot cu vot se face rai. cat mai multe nr de tel cat mai multe sanse de castig. NU COSTA NIMIC! daca fiecare din noi ne-ar da 2 voturi (mama si tata) am castiga! fiecare vot conteaza!
    http://concurs.pampers.ro/gallery_details.php?id=937
    aici ma puteti vota.

Floricica Cu Vechime dadiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2008
    Postari in forum
    8.441
    eu l-am incurajat pe baiatul meu sa doarma singur. avea mai putin de 3 ani cand a inceput sa doarma singur. ii aprindeam lumina pe hol si dormea acolo, i-am spus ca toti copiii dorm singuri si ca el este baiat mare si ca e rusine sa mai doarma cu mami si tati. l-am intrebat de ce nu vrea sa doarma singur si a zis ca ii e frica, atunci i-am aprins lumina pe hol si l-am asigurat ca noi suntem aproape si sa ne strige si a inteles, dar trebuie vorbit mult inainte de a face pasul. daca un copil de nici 3 ani a inteles, eu zic ca unul mai mare intelege mai repede. eu nu sunt de acord sa doarma copilul in pat cu parintii, de mic l-am culcat in patut desi mi-ar fi fost mai usor sa-l tin langa mine in pat, dar nu am vrut sa fie mamos si dependent de mine. fetita doarme in patut cu el in camera si e foarte bine asa. am pus patutul la el in camera ca ma gandeam ca o sa fie gelos ca ea doarme cu noi si sigur sfarseam prin a dormi toti 4 intr-o camera de 10 mp, asa nu mai e nicio problema. mai vine si el cateodata la noi in pat, dar se intampla rar, cand mai viseaza cate un monstru ceva :)))

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari