Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta madeea's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2008
    Postari in forum
    905
    celulita, slabit, creme parfumri....dar vergeturile???sunt si ele la fel de importante si nu cred ca exista mamica care sa nu stie ce sunt vergeturile.....eu am auzit ca nici macar nu trec in timp se mai amelioreaza dar nu de la sine...prim masaj anticelulitic creme....lumina galbena bioptron ...voi ce stiti despre asta?ati descoperit vreun leac miraculos care sa va faca vergeturile sa dispara?

Floricica Nou Venita nichi103's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2007
    Postari in forum
    115
    din fericire sunt si mamici care nu stiu ce sunt vergeturile.eu sunt una dintre ele.de leacuri miraculoase nu stiu dar asa am inteles si eu ca nu dispar ci doar se estompeaza.

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    Nu dispar vergeturile ci se mai diminuiesc ,la mine au mai ramas semne de la prima nastere,la a doua nu stiu ce o sa fie pt inca nu am ajuns la kilogramele pe care mi le doresc

Floricica Debutanta iota cristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2006
    Postari in forum
    646
    Din pacate trebuie sa ne invatam sa traim cu ele.
    Eu la prima sarcina nu am facut decat cateva vergeturi, desi am luat mari proporti dupa care am revenit la greutatea initiala. In schim la a 2 sarcina mi-au iesit pana si pe brate, desi in greutate nu am mai luat ca la prima sarcina. Asta e, m-am pricopsit cu ele si am acceptat ca sarcinile au si ele mici dezavantaje, dar nu-mi pare rau, faptul ca sunt mama ma face cu adevarat fericita.

Floricica Nou Venita bubi's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2008
    Postari in forum
    21
    madeea incearca favisan crema pt vergeturi.se gaseste la plafar,am auzit ca este eficienta dar folosita mai mult timp.

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    nici eu nu stiu ce-s vergeturile. in sensul ca nu am, desi am avut o burta imensa. imaginati-va ca eu am 1.60m si aveam 44kg inainte de a ramane insarcinata. pana in luna a 9 a am ajuns aproape de 70 kg. si totul in burta ca in rest tot slaba am ramas. eram ceva de neimaginat. n-am folosit nimic impotriva vergeturilor. am fost doar norocoasa sa am o piele elastica.

dar intr-adevar nu se trec niciodata total

Floricica Novice catalinastatica's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    481
    Din pacate, eu am burta plina de vergeturi si stiu ca nu o sa mai treaca. Dar asta e, sunt mandra ca sunt mamica. Am incercat si eu creme, dar degeaba. Si m-am dat si in timpul sarcinii. Asta e textura pielii mele si nu am ce face...Va pup

Floricica Novice rodikutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.02.2008
    Postari in forum
    328
    si eu am ramas cu vergeturi, desi m-am dat cu tot felul de creme in timpul sarcinii...s-au mai estompat..dar de trecut, nici o sansa!Asta e!

Floricica Senior kata_kata_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    2.675
    da si eu am ramas cu vergeturi mai ales pe sani si pe picioare!dar asta e!vorba Catalinei,sunt mandra ca sunt mamica!

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Buna nici eu nu am deloc vergeturi,nu stiu ce sunt...am noroc ca ma o piele elastica,dar ma gandesc cum o sa ramana abdomenul dupa ce nasc....sper sa nu raman cu burtica....nu sunt asa de mare,sunt cam slabuta de fel....

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    esti o fericita ca nu te-ai ingrasat prea mult

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari