Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Nou Venita pavalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    169

Trucuri rapide pentru frumusetea proaspetelor mamici

Dupa ce am nascut mi-a fost destul de greu sa ma mai ocup si de frumusetea mea. Un dus si o crema hidratanta pe fata era cam tot ce-mi permitea timpul sa fac. Nici acum nu stau mai bine cu timpul si caut tot felul de solutii care sa ma ajute sa arat bine intr-un timp foarte scurt. Unul dintre secretele mele este crema BB (am folosit-o pe cea de la Garnier si am fost multumita)care imi confera o stralucire care mascheaza lipsa de somn . Voi ce trucuri rapide de frumusete folositi?

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    buna mami.eu sincer mereu imi gaseesc timp sa ma fac frumoasa.mereu mi-am gasit timp sa imi indrept parul,sa imi fac unghiile,sa merg la shoping sa fiu in tendinte,masti,tratamente naturiste...cum dormea copilul cum tzop si eu sa ma gatesc :) eu am facut fata la aproape 21 de ani si mergeam la facultate,trebuia sa arat bine :)si sincera sa fiu daca nu ma aranjez ma simt urata toata ziua.nu ma machiez mereu,dar macar parul,unghiile si hainele sa fie asa cum trebuie :)))))))))imi da o stare de bine

Floricica Nou Venita mikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2008
    Postari in forum
    157
    cand aveam fetita cea mica la cresa,cea mare la gradinita si ambele in directii diferite,iar eu aveam jobul departe de casa cresa si gradi,ma trezeam dimineata destul de devreme pentru a avea timp sa ajung in cele 3 locuri la timpul potrivit si nu mai aveam timp decat sa ma dau uneori cu rimel si ruj.Acum am fetele la aceeasi gradinita si in aceeasi grupa,langa casa,si am timp sa ma pregatesc,iar daca uneori ne trezim mai tarziu si simt ca sunt grabita imi aplic doar un fond de ten,un blush,rimel si ruj.

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Si eu imi fac timp pentru mine in fiecare zi.nici nu concep sa ies din casa nemachiata.Cand sunt in graba inainte de machiaj aplic o solutie pentru curatarea tenului.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari