Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410

Nelamurit Sa ma duc la medic?

Stiu ca e o intrebare tampita pentru ca la varsta mea ar trebui sa stiu ca la orice problema fuguta la medic dar inainte prefer sa va cer un sfat :)
    Problema mea este ca nu ma simt chiar asa bine ma dor soldurile si spatele si ma duc cam des la baie iar de sarcina nu poate fii vorba pentru ca ultimul meu contact a fost in septembrie si ne-am protejat iar menstruatia mi0a venit la timp inclusiv luna aceasta...dar tot nu stiu ce e cu mine ...dureriile astea le am cam de o saptamana voi ce credeti ca poate fii??

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Infectie urinara, dupa parerea mea. Mergi sa iti prescrie antibiotic, si fa spalaturi locale cu ceai de galbenele. Daca nu trece, e necesar un consult mai amanuntit. sanatate!

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de raluca28 Vezi mesajul
    Infectie urinara, dupa parerea mea. Mergi sa iti prescrie antibiotic, si fa spalaturi locale cu ceai de galbenele. Daca nu trece, e necesar un consult mai amanuntit. sanatate!
    Mersi raluca asa am sa fac chiar azi ma duc si sa speram ca nu e asa de grav te pup

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    mergi la medic sa iti faci un examen de urina..daca e infectie urinara se vede
    Multa sanatate! sa te faci bine cat mai repede!
    cred ca NO Spa e bun..pt ce dureri ai tu.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    simptomele care le spui tu le aveam eu cand am descoperit pietre la rinichi,dar nu e neaparat sa ai si tu.poate doar ai racit jos.eu as lua nos pa,si as lasa sa mai treaca vreo 2 zile,daca aveai infectie urinara,stiu de la mama,trebuia sa te usture [jos] si cand urinai,si cand nu faceai nimik.eu zic ca e o raceala banala.

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de madasabi Vezi mesajul
    simptomele care le spui tu le aveam eu cand am descoperit pietre la rinichi,dar nu e neaparat sa ai si tu.poate doar ai racit jos.eu as lua nos pa,si as lasa sa mai treaca vreo 2 zile,daca aveai infectie urinara,stiu de la mama,trebuia sa te usture [jos] si cand urinai,si cand nu faceai nimik.eu zic ca e o raceala banala.

nu ma ustura doar ma doare destul de tare cand merg la baie si culmea m-am pricopsit si cu o diaree....

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Si eu cred ca este o infectie urinara. Si poate fi cu acelasi microb care a dat si enterocolita. Pana ajungi la medic, poti bea ceai de coada calului si poti face si bai de sezut cu acelasi ceai. De fapt, poti face asta si dupa ce mergi la doctor. Sanatate multa! Sa ne spui ce ai facut!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari