Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

CONCURS: Hidratare pentru copii si mamici

Copilul.ro si Uriage Dermacare te invita la CONCURS!

Un aceasta perioada in care atat pielea copiilor, cat si tenul nostru au nevoie de hidratare pentru a-si pastra echilibrul si prospetimea. Uriage ne propune sa intampinam cu bucurie chiar si zilele ploioase si racoroase.

Ce trebuie sa faci?
    Spune-ne cum iti pregatesti tenul/pielea pentru perioada rece si ce ingredient comun sta la baza ambelor produse URIAGE de hidratare prezentate.

Premii:
    3 premii constand fiecare intr-un set de produse de hidratare pe baza de apa termala Uriage: un produs pentru copilul tau, 1-er Lapte hidratant x 400ml, si unul pentru tine, Aquaprecis Masca Hidratanta x 40ml

Beneficii 1-er Lait Hydratant:
    • Lapte emolient, hranitor si calmant pentru fata si corp.
    • Lasa pielea supla, moale si hranita pentru multa vreme.
    • Textura fluida este neuleioasa si nelipicioasa.
    • Flacon cu pompa foarte practic si economic.
    • Recomandat pentru utilizarea in maternitati.
    • Compozitie: Apa Termala Uriage; Unt din arborele Shea (Butyrospermum parkii); Unt din seminte de arbore Illipe (Shorea stenoptera); glicerina; Aloe Vera. Hipoalergenic, non-comedogenic, fara parabeni.
    Beneficii Aquaprecis Masca Hidratanta
    • Produsele din gama AQUAPRECIS se bazeaza Apa Termala Uriage si pe tehnologia H2O (Hidratare prin 2 Osmoliti) care activeaza procesele de hidratare naturala si permite retinerea cantitatii optime de apa in interiorul celulelor.
    • Masca hidratanta pentru toate tipurile de piele contine agenti anti-poluare si acid hialuronic, are o textura placuta si creeaza senzatie de prospetime. Intens hidratanta, aceasta masca-gel destinde trasaturile si reda stralucirea pielii.

Conditie de participare:

Da Like si Share pe Facebook paginii Uriage Romania | Facebook

Perioada de participare:

18 septembrie - 1 octombrie

Desemnarea castigatorilor se va face prin tragere la sorti.

Mult succes tuturor!

In perioada 20 - 23 septembrie Uriage Dermacare participa la editia de toamna a Baby Expo.

Toti utilizatorii Copilul.ro pot descarca de pe forum un voucher care le poate aduce reduceri de 20% la toate produsele Uriage care nu sunt incluse in alte oferte speciale!! Voucherul poate fi folosit la standul B.05, standul Uriage de la Baby Expo.

Floricica Nou Venita mamadepui's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2011
    Postari in forum
    11
    imi pregatesc tenul pentru sezonul rece prin hidratare cu creme speciale tenului,ingredientul comun care sta la baza ambelor produse URIAGE de hidratare prezentate este apa termala uriage

Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    buna. pot sa particip si eu la acest concurs?multumesc

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    buna ziua.eu imi pregatesc tenul pentru sezonul rece prin masti cu ulei de masline de la planet spa cu care ma dau o data pe saptamana,crema zilnic pe baza de miere,si imi fac cate o baie cu ceai de musetel pentru ten.si pentru buze imi iau un hidratant din comert ori nivea,ori ce gasesc in farmacie.Ingredientul comun care sta la baza ambelor produse URIAGE de hidratare prezentate este apa termala URIAGE.iar pentru fetita mea care are 3 ani si 8 luni ii cumpar lapte de corp sau crema de corp,dar nu grasa.

Floricica Nou Venita antohecristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.04.2012
    Postari in forum
    29
    imi pregatesc tenul pentru sezonul rece folosind creme hidratante adecvate. Ingredientul comun care sta la baza ambelor produse URIAGE de hidratare prezentate este apa termala URIAGE.

Floricica Nou Venita pollet_a's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2008
    Postari in forum
    25
    Bun gasit.
    Am un ten normal. Dupa fiecare curatare (demachiere), il spal bine cu sapun, apoi aplic o crema hidratanta. Odata pe saptamana aplic si o masca.

Floricica Nou Venita manix's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2008
    Postari in forum
    9
    imi pregatesc tenul pentru sezonul rece folosind creme hidratante. Ingredientul comun care sta la baza ambelor produse URIAGE de hidratare prezentate este apa termala URIAGE.

Floricica Nou Venita danyielle's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2012
    Postari in forum
    17
    Eu imi pregatesc tenul pentru sezonul rece cu multa grija si anume: folosesc pentru spalat lotiuni speciale pentru tenul meu si de doua ori pe saptamana fac gommage. Dupa spalat, folosesc un lapte de fata hidratant si o lotiune tonica. La sfarsit aplic crema de fata hidratanta, dar am grija s-o aplic cu cel putin 15-20 de minute inainte sa ies din casa.

Ingredientul comun care sta la baza ambelor produse URIAGE de hidratare prezentate este APA TERMALA URIAGE.

Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037
    Citat Postat de gabryoleta Vezi mesajul
    buna. pot sa particip si eu la acest concurs?multumesc
    Gabriela, bineinteles ca poti participa. Oricine poate participa.

Mult succes!

Floricica Nou Venita victorantohe's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2012
    Postari in forum
    8
    folosesc o crema pt fata si mananc multe fructe si legume .Ingredientul comun care sta la baza ambelor produse URIAGE de hidratare prezentate este apa termala URIAGE.

Floricica Nou Venita gherghely's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.03.2011
    Postari in forum
    25
    eu imi pregatesc tenul pt sezonul rece cu creme de hidratare intensa. pentru fata folosesc o crema de noapte cu hidratare intensa ,iar pt maini folosesc o crema hidratanta fara glicerina pt a nu avea mainile uscate de la frig.
    ingredientul comun care sta la baza ambelor produse URIAGE de hidratare prezentate este apa termala uriage

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari