Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita hani's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.04.2008
    Postari in forum
    248

Chisturile ovariene

Topicul este raspuns la articolul Chisturile ovariene

eu am un chist de 12 mm si mi s-a spus in trecut ca am ovare micropolichistice. Acum nu s-a vazut la eco decat acest chist. Am 2 nasteri, am 33 ani si sunt fumatoare. Ce tratament sa iau?

Floricica Nou Venita mishu79's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2008
    Postari in forum
    62
    cat despre fumat...comentariile sunt de prisos.

La toxicitatea mediului, faptul ca mai adaugi cateva toxine in plus aparent nu ar conta.
    Te intreb totusi de ce iti vinzi multi ani din viatza pe care poti sa ii petreci alaturi de copii tai?

Iti mai spun asa:

In viatza irosim ani, iar la final cersim clipe...

In final e alegerea personala. (cu chisturile se rezolva, cu fumatul o sa fie mai greu. Rezultatul in ambele cazuri poate fi acelasi)

Poti identifica o a treia optiune?

Floricica Nou Venita mishu79's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2008
    Postari in forum
    62
    Revin cu un efect mai grav al fumatului pentru copii de asta data.

"Cunoscute sub numele polidactilie, sindactilie si adactilie, aceste deformatii sunt printre cele mai intalnite anormalitati congenitale. Polidactilia implica prezenta a mai mult de cinci degete, sindactilia se manifesta prin lipirea degetelor, iar adactilia - prin lipsa lor. "

Subiectul este putin off topic dar cu oarecare legatura si poate ca aduce un argument impotriva fumatului sau expunerii la agenti toxici inainte si in timpul sarcinii.

Floricica Nou Venita hani's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.04.2008
    Postari in forum
    248
    Multumesc frumos.
    Nu sunt insarcinata, din fericire am copii fara astfel de probleme. Dar e bine de stiut pt gravidutze.

Floricica Nou Venita lele's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2009
    Postari in forum
    2
    buna ziua ma numesc elena si am si eu o intrebare.vreau sa stiu ca daca am ovarele micropolichistice mai pot ramane gravida.am fost la un control ginecologic si mia gasit ambele ovare micropolichistice plus am un ovar mai mic si unul mai mare si mia dat tratament cu duphaston si dupa aia maduc la un control dar vreau sa stiu daca pot sa raman gravida si asa .dr mia spus ca da dar mai greu pot ramane.astept raspuns va multumesc

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari