Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita nanaconda's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2010
    Postari in forum
    4

Foarte Bine Ai facut macar o data aerobic?

sunt instructor aerobic
    am 32 de ani si 2 baieti cel mic de 1 an ,datorita sportului pe care il practic nu mam ingrasat niciodata am 48 de Kg
    pot spune ca nu reusesc sa pun macar 3 kg cat imi doresc
    daca aveti intrebari legate de acest subiect va raspund cu drag

stefaniajohansson
    Guest
    pacat ca nu se inghesuie nimeni sa raspunda:((
    si eu fac sport in mod regulat. nu aerobic, pt ca nu sunt adepta spatiilor inchise. deci fac jogging sau power walk in padure si cand e vreme urata sau lipsa de timp fac Zumba acasa, cu copiii langa mine:P sotul e printre altele si instructor de antrenament de forta, de military fitness, antrenor personal si are si cursuri de cross fit, body pump si functional moves. (mai e si massage terapeuth si nutrition adviser si de duminica holistic lifestile coach:) )

eu fac in general 30-45 de minute de cardio urmate de 10-15 minute de exercitii functionale, pt diferitele grupe de muschi. de 3-4 ori/saptamana. sotul mi-a facut programul.
    si inainte sa fac sport in mod regulat eram intr-o foarte buna forma datorita faptului ca mananc sanatos si regulat, insa de cand fac sport in mod regulat am observat ca rata metabolica mi-a crescut incredibil de mult si ca daca nu mananc timp de 4 ore mi se face rau, vad negru si ma ia cu stari de lesin. plus ca sportul modeleaza si forma corpului. cu toate ca inca nu am ajuns la forma de dinainte de a 2-a nastere, am abdomenul plat, datorita exercitiilor de core pe care mi le-a pus sotul in program. nu stiu cate kg am, nu mai am baterii la cantar:P insa desi incap in fostele haine, nu ma simt la fel de comod in ele cum ma simteam inainte. dar sunt pe drumul cel bun:))

nanaconda, ai cumva ceva linkuri calumea cu programe bune de aerobic? ca sa mai variez un pic, sa nu fac numai zumba cand sunt acasa..sotul e mai mult interesat de exercitii functionale si putinul timp pe care il are pt calculator il dedica cautarii de noi exercitii pt pas-urile la care e el intructor

Floricica Debutanta mamica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2010
    Postari in forum
    835
    buna fetelor si eu sunt interesata de niste exercitii mai ales ca am luat si niste pastile dupa care m-am ingrasat si tare-as vrea sa mai slabesc un pic:)

cristina elena
    Guest
    Hm n-am prea facut aerobic pentru ca mi-e rusine
    Adica am impresia ca nu sunt mobila deloc si m-as face de rusine intr-o sala de aerobic.
    Mai fac acasa de una singura in fata televizorului, sa rada doar copiii de mine
    Stefania imi poti da si mie 'secretele' unui abdomen plat?! Singurul lucru pe care stiu sa-l fac sunt abdomenele dar nu fac prea multe din cauza problemelor cu spatele pe care le am.
    Sunt multumita de mine asa cum sunt, doar ca nu-mi place burtica ramasa dupa cele doua sarcini.
    As face ceva.

cristina elena
    Guest
    Citat Postat de stefaniajohansson Vezi mesajul
    ...insa desi incap in fostele haine, nu ma simt la fel de comod in ele cum ma simteam inainte....
    Ce n-as da eu sa arat ca tine!
    P.S. Sper ca in weekend-ul asta sa ma mobilizez sa-ti scriu odata mail. De cand ma tot apuc! Numai ca nu-l finalizez

stefaniajohansson
    Guest
    [ma simt flatata, cristina ce-mi pare rau e ca nu stiu sa am grija de unghii (nu folosesc oja ca..nu e naturala :P) si as vrea sa invat sa ma pensez calumea..plus ca am alaptat la J doar dintr-un san..si..acum insist la alaptatul din celalalt, ca sa reduc din diferenta :P

stefaniajohansson
    Guest
    Citat Postat de cristina elena Vezi mesajul
    Hm n-am prea facut aerobic pentru ca mi-e rusine
    Adica am impresia ca nu sunt mobila deloc si m-as face de rusine intr-o sala de aerobic.
    Mai fac acasa de una singura in fata televizorului, sa rada doar copiii de mine
    Stefania imi poti da si mie 'secretele' unui abdomen plat?! Singurul lucru pe care stiu sa-l fac sunt abdomenele dar nu fac prea multe din cauza problemelor cu spatele pe care le am.
    Sunt multumita de mine asa cum sunt, doar ca nu-mi place burtica ramasa dupa cele doua sarcini.
    As face ceva.
    o sa caut niste lnkuri, pt ca e posibil sa nu intelegi explicatiile mele :P ai minge de pilates? nu stiu cat costa in Ro, dar la noi nu e scumpa..eu am 3, de marimi diferite. exercitiile cu mingea de pilates sunt mult mai eficiente, pt ca, lucrand si la echilibru, punem la treaba si muschii interni, nu doar cei de la suprafata. sau cu mingi medicinale..sau mingi bosu(preferata mea)
    YouTube - 10 Minute Solution Pilates on the Ball with Lara Hudson
    YouTube - How to Use an Exercise Ball : Strengthen Your Core Using an Exercise Ball
    YouTube - Paul Katami - Fit in 15 - Core Ball Workout
    YouTube - How to Use an Exercise Ball : Diagonal Crunch Workout on an Exercise Ball
    YouTube - Core Max (Ab Routine #1) - No Equipment
    YouTube - STS - Ab Circuits

pe linkurile date de mine gasesti si alte trimiteri :) spor la treaba :)

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Am facut aerobic la viata mea de mi-a iesit si pe urechi....
    Mi-aduc aminte ca intr-o vara, cand erau 50 de grade la umbra, eram la aerobica doar eu, prietena mea si profa. S-a uitat aia la noi ca la nebune!
    Insa NICIODATA nu am slabit niciun gram fara regim alimentar (am facut tot felul de experimente).
    Mi-e dor si acum sa mai fac (ati observat ca din ce faci mai mult, ai mai face!) dar nu mai am timp.
    Am incercat sa fac pe-acasa (visez si acum exercitiile), dar fi-mea nu ma lasa. Trebuie sa mai incerc.
    Vreau si eu Zumba, daca mi-o poate da cineva.

stefaniajohansson
    Guest
    aici un link catre o pagina unde gasesti exercitii cu bosu ball
    YouTube - bosu ball core ab exercises

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Multumim Stefania! ...................

stefaniajohansson
    Guest
    Citat Postat de ralukut Vezi mesajul
    Vreau si eu Zumba, daca mi-o poate da cineva.
    mie mi-a gasit-o un prieten pe net, eu nu ma pricep la cautat si gasit samed :P

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari