Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Senior madalinutzamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    3.906

Interesant Serialele coreene de suflet

Am cautat si nu am gasit inca un topic cu acest subiect. Eu una, sunt mare fana a serialelor coreene de pe tvr1. Giuvaerul palatului, Furtuna la palat, Jumong, Doctorul Hur-Jun si multe altele, se afla in topul preferintelor mele.
    Hiadeti mamici, sa ne adunam, si sa stam impreuna cu sufletul la gura episod de episod.
    Astazi s-a terminat Jumong, un serial foarte frumos, care a lasat pe fata mea siroaie de lacrimi. Tot de astazi incepe un nou serial coreean: Concubina regelui.

Floricica Novice felix83's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2009
    Postari in forum
    507
    Citat Postat de madalinutzamamy Vezi mesajul
    Am cautat si nu am gasit inca un topic cu acest subiect. Eu una, sunt mare fana a serialelor coreene de pe tvr1. Giuvaerul palatului, Furtuna la palat, Jumong, Doctorul Hur-Jun si multe altele, se afla in topul preferintelor mele.
    Hiadeti mamici, sa ne adunam, si sa stam impreuna cu sufletul la gura episod de episod.
    Astazi s-a terminat Jumong, un serial foarte frumos, care a lasat pe fata mea siroaie de lacrimi. Tot de astazi incepe un nou serial coreean: Concubina regelui.
    Eu nu ma uit, dar socrul meu e mareeeee fan, chiar nu pierde niciun episod, ba se mai uita si a doua zi in reluare :))
    Sincer eu nu mai am timp deloc sa ma uit la tv, nici stirile importante nu apuc sa le vad, la seriale nici atat...

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Am urmarit si eu partial Jumong si Doctorul Hur-Jun.
    Sunt frumoase serialele coreene, actorii sunt foarte frumosi si intr-adevar te tin cu sufletul la gura. Se intampla foarte multe intr-un episod, deci actiunea este foarte dinamica si suprind foarte bine obiceiurile si traditiile coreenilor.

Sper sa reusesc sa urmaresc noul serial, nu ca pe celelalte.

Moderator Floricica Senior madalinutzamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    3.906
    Ce bine fetelor! Ma bucur ca nu sunt singura fana a acestor seriale, si intr-adevar, modul in care ne arata traditiile, obiceiurile, si chiar si costumele sunt superbe! Ca sa nu mai zic de actori: perfecti! Iubesc genul asta de seriale:)
    Astazi am vazut primul episod din Concubina Regelui, si deja imi place. Se pare ca micuta Dong-yi este o fetita tare desteapta, care va ajunge foarte bine. Este rapita din cate am vazut si va creste la palat. Sper ca n-am inteles eu prost:)
    Modificata de madalinutzamamy; 16.03.2011 la 21:13:22.

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Eu sincer nu prea am reusit sa urmaresc
    E greu cu doi copii mici, dar poate am noroc sa fiu acasa maine, cand il da in reluare si sa fie si copiii mai linistiti.

Floricica Debutanta dama de pica's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.12.2009
    Postari in forum
    847
    Si eu am vazut cateva episoade din Giuvaerul palatului si inca de atunci am fost atrasa de serialul corean. Apoi o prietena mi-a recomandat un alt serial pe care l-am vazut on-line si acel serial a insemnat coruperea mea definitiva in lumea coreana. Nu am cuvinte sa spun cat de frumoase sunt serialele si filmele coreene, nu se compara cu serialele noastre (de pe Acasa), sunt mult peste cele latino, iar soap-urile americane sunt penibile pe langa serialele coreene (parerea mea... cate se poate de subiectiva ).

Pe TVR 1 a inceput un nou serial, Dong Yi (Concubina regelui), ieri au fost primele 2 episoade (de cate 30 de minute, desi de obicei un episod din serialele coreene dureaza 1 ora fara reclame).

Daca vreti sa va faceti o impresie despre serialul Dong Yi (Concubina regelui):

mother2
    Guest
    Si eu am urmarit un serial (nu chiar cap-coada) dar nu mai retin titlul Sa fii fost giuvaerul, sa fii fost concubina?!
    Dar ce am vazut mi-a placut foarte mult!
    Cel mai mult imi placea de acea tanara (am uitat numele) cand facea tot felul de preparate la bucatarie sa-si vindece regele.
    Erau mai multe tinere la curtea regelui si erau invatate sa prepare tot felul de mancaruri.
    Deci va dati seama ce atenta am fost!
    Dar oricum sunt filme bune!

mother2
    Guest
    Uitandu-ma Ioana la ce ai pus tu, posibil sa fie concubina, ca retin tipul ala, soldat sau ce era, in final eroina s-a casatorit cu el si-au avut o fetita.

Floricica Debutanta dama de pica's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.12.2009
    Postari in forum
    847
    Citat Postat de mother2 Vezi mesajul
    Si eu am urmarit un serial (nu chiar cap-coada) dar nu mai retin titlul Sa fii fost giuvaerul, sa fii fost concubina?!
    Dar ce am vazut mi-a placut foarte mult!
    Cel mai mult imi placea de acea tanara (am uitat numele) cand facea tot felul de preparate la bucatarie sa-si vindece regele.
    Erau mai multe tinere la curtea regelui si erau invatate sa prepare tot felul de mancaruri.
    Deci va dati seama ce atenta am fost!
    Dar oricum sunt filme bune!
    Era Giuvaerul palatului... Concubina regelui abia ieri a inceput.

Floricica Cu Vechime Bia25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    si eu am urmarit cu mare placere Giuvaierul palatului!!!!ma grabeam sa ajung acasa de la munca,ca sa prind serialul de la inceput:)))...foarte frumos,de la traditii,obiceiuri la dragoste....imi placea sa le vad cu cata daruire gatesc ,cate lucruri cunosc ,prin mancare trateaza diverse boli,afectiuni...exceptional....
    Paulici ziceai ca o sa dea iar acest serial??sper sa il dea la o ora la care sa-l pot viziona!!!
    celelalte nu le-am urmarit,in schimb tatal meu e mare fan:)))...le urmareste pe toate!!

Floricica Cu Vechime Bia25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    Citat Postat de mother2 Vezi mesajul
    Uitandu-ma Ioana la ce ai pus tu, posibil sa fie concubina, ca retin tipul ala, soldat sau ce era, in final eroina s-a casatorit cu el si-au avut o fetita.
    era Giuvaierul palatului:))...super film...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari