Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508

CONCURS: Povesti sub cupola circului (2)

Copilul.ro si Circ & Variete Globus va invita la concurs!

Spune-ne cum arata pentru familia ta cea mai frumoasa vacanta de iarna si esti inscris/inscrisa in concursul nostru!

Premii:
    • o invitatie de 3 locuri pentru spectacolul de sambata, 21 ianuarie, ora 15.00;
    • o invitatie de 3 locuri pentru spectacolul de duminica, 22 ianuarie, ora 15.00;
    • o invitatie de 3 locuri pentru spectacolul de duminica, 22 ianuarie, ora 18.30.
    Circ & Variete Globus prezinta, la acest inceput de an, “Galele Circului Editia a-XI-a”, spectacolul concurs care a debutat pe 15 octombrie 2011.

Galele vor continua pana in februarie 2012, in fiecare sambata la ora 15.00 si in fiecare duminica la orele 15.00 si 18.30.

Perioada de desfasurare a concursului: 16 ianuarie - 19 ianuarie.

Mult succes tuturor!

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Vacanta de iarna...cand spui "vacanta de iarna" clar te duci cu gandul la zapada...si daca timpul(si bugetul)iti permite, o vacanta de iarna reusita ar fi cea petrecuta la o cabana la munte unde sa putem face , sa ne jucam cu bulgarasi, sa ne dam cu saniuta apoi sa bem ceiut cald langa semineu si sa citim povesti frumoase.

Floricica Nou Venita adrianas18's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    52
    cea mai frumoasa vacanta de iarna este cea petrecuta impreuna cu familia, intr-un cadru feeric... o cabanuta incojurata de brazi sid e muuulta zapada, un foc aprins in semineu, seri cu ciocolata calda si povesti spuse in jurul focului...

Floricica Nou Venita aalina22ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.11.2008
    Postari in forum
    29
    cred ca cea mai frumoasa vacanta este acea petrecuta cu toata familia impreuna si undeva pe la tara unde este si putina zapada , nu este asa de aglomeat, poti respira un pic de aer curat si te poti juca in voie cu copilul aratandui si animale in acelasi timp.

Floricica Nou Venita denisaandreipopescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.03.2009
    Postari in forum
    54
    Cea mai frumoasa vacanta de iarna a fost cand fiica mea Victoria avea 3 luni, era 1 martie si noi eram cu ea iin landou pe partie in Poiana Brasov.Toti o admirau cum doar, inclusiv soarele o mangaia cu razele lui.

Floricica Nou Venita fundita2's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2010
    Postari in forum
    32
    Buna ziua.
    Cea mai frumoasa vacanta de iarna ,eu cred ca este cea petrecuta impreuna cu familia, prietenii, verisorii undeva la tara unde sa fie deal sau munte , cu multa zapada ca sa putem sa facem , sa de dam cu sania, sa ne batem cu bulgari de zapada, sa radem si sa povestim intamplari hazli, sa ne plimbam cu sania trasa de cai. Sper sa ninga in fiecare iarna pentru ca macar unii dintre noi sa traiasca aceasta vacanta minunata.

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Cea mai frumoasa vacanta de iarna pentru familia mea a fost anul acesta la Sinaia . Impreuna cu sotul si fetita am petrecut clipe de neuitat. Ne-am plimbat , am vizitat Castelul Peles , Pelisorul am trecut pe la Manastirea Sinaia pentru a ne ruga , ne-am dat cu "ciolofanul" pentru ca saniutele avreau tarife piperate si am profitat de fiecare minutel. Chiar daca nu a fost o vacanta foarte lunga si a durat doar 3 zile a fost ceam mai frumoasa vacanta petrecuta pana acum.

Floricica Nou Venita elenau's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.10.2008
    Postari in forum
    8
    Cea mai frumoasa vacanta de iarna........hmm!
    Pai cum sa fie: la munte evident,cu zapada multa si putin ger sa ne inghete un pic nasul si obrajorii, sa ne dam cu saniutele, cu schiurile si cand suntem obositi si "inghetati" destul sa mergem la cabana unde arde focul in semineu si ne asteapta, pe cei mari o cana cu vin fiert( neaparat cu scortisoara) iar pe cei mici ciocolata calda.
    Si ca totul sa fie perfect asta se intampla de Craciun, langa un brad urias asteptandu-l pe Mosul cu daruri pentru toti.

Floricica Nou Venita florentinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.12.2011
    Postari in forum
    1
    Vacanta de iarna este perfecta cand esti cu familia, oriunde in lumea asta mare. Evident trebuie sa fie zapada ca altfel nu ar mai fi iarna,bataie cu bulgari,sanius, Mos Craciun, daruri si multa veselie,bucurie si pace.

Floricica Nou Venita ancaelenalungu's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.05.2007
    Postari in forum
    107
    cu multa zapada ,si colinde la gura sobei

Floricica Nou Venita c.ata's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.04.2010
    Postari in forum
    15
    cea mai frumoasa vacanta : sa fim cu prichindeii nostri undeva la munte, la o cabana, pentru cateva zile - sa uitam de grijile de zi cu zi si cat e ziua de lunga sa ne jucam in zapada , sa ne dam cu saniuta, sa schiem...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari