Ultimele discutii din forum
    iubytzik22
    Guest

Cererea in casatorie - cum a fost sau cum ati dori sa fie/ sa fi fost?

Eu din pacate nu am trecut prin aceasta etapa, am sarit direct la partea casatoriei.
    Mi-ar fi placut sa imi ceara mana si sa fie totul foarte romantic, chiar si in genunchi dar asta e.Faptul e consumat oricum.
    La voi cum a fost?

Floricica Nou Venita terfeaioana's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2009
    Postari in forum
    124
    Citat Postat de iubytzik22 Vezi mesajul
    Eu din pacate nu am trecut prin aceasta etapa, am sarit direct la partea casatoriei.
    Mi-ar fi placut sa imi ceara mana si sa fie totul foarte romantic, chiar si in genunchi dar asta e.Faptul e consumat oricum.
    La voi cum a fost?
    Pacat ca nu ai trecut prin asa ceva...
    Era prima zi de paste in 2008,a venit la mn acasa si se tot foia si radea fara motiv,nu puteam sa ii inteleg reactiile,era ca un copil de 5 ani:))...am stat ce am stat la mn acasa si ma venit si la el acasa,pe drum imi spune sa ii aduc aminte cand ajungem acasa sa imi arate ceva dar mi`a zis cared ca de vre`o 7-8 ori....cand am ajuns am inceput sa vb cu actuala soacra te prajituri,de mancare si am uitat...la un momentdat a zis el hai cu mn pana in dormitor sa iti arat ceva...cand ajunge se intoarce cu spatele si ma intreaba"ce crezi ca iti arat?" la care eu "nu te mai purta asa si arata`mi odata ca nu mai am rabdare:D"...se intoarce cu o cutiuta in mana,se pune in genunchi si imi spune"Ioana vrei sa fi sotia mea,sa fi alaturi de mn si la bine si la greu si sa ne intemeiem o familie?" dar eu"...." el "Ioana,Ioana vrei sau nu?",eu (dupa vre`o 2-3 min)"da,bineinteles,ridicate sa vad inelul:)):)):))" si ne`am apucat amandoi de planas bineinteles ca eram si cu gura pana la urechi...parca si acum cand imi aduc aminte imi vin lacrimi de bucurie in ochi:)

Floricica Novice davidica's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2010
    Postari in forum
    210
    nici eu nu am avut parte de o cerere propriu zisa in casatorie. nu stiu, imi tot imaginam eu cum o sa fie si nu s-a produs. dar de vorbit tot vorbisem despre asta, pina cind intr-o zi ne-am trezit ca stabileam data nuntii. atunci ne-am uitat unul la altul si am inceput sa ridem. ne-am dat seama ca de fapt el nu m-a cerut verbal dar tacit eu am acceptat din planurile ce ni le faceam. oricum, s-a dus la ai mei acas sa ma ceara, ca .. deh.. asa era moda...
    m-a emotionat momentul...

Floricica Avansata nikolettap's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886
    Eu sunt norocoasa: am avut parte de mai multe cereri in casatorie, dintre care 2 cu tot cu inel si stat in genunchi; ambele cereri de la aceeasi persoana (sotul meu). La prima cerere a fost foarte romantic, la urmatoarea l-am fortat eu sa ma ceara
    Avea un inel in mana deci.... trebuia musai si cererea.

Floricica Nou Venita lexabebik's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2011
    Postari in forum
    69
    Mi-as dori sa ma trezesc cu inelul pe deget si cu el langa mine zambind:)...nu se va intampla asa sigur....dar sper sa se intample curand si cat de cat romantic:)

oanachampion
    Guest
    Pe mine m-a cerut sotul meu in prima zi cand ne-am cunoscut "pe viu" (ne cunoscusem pe net)... Peste vreo doua zile m-a cerut de la ai mei...

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    la mine a fost o cerere mai deosebita..hihihi..de fapt eu l-am cerut in casatorie aveam doar 17 ani asa ca am fugit cu el in loc sa plec acasa la Giurgiu ca ma asteptau parintii eu m-am dus la el nu pe jos ci cu bicicleta super tare nu?(eram in vacanta de vara la bunici)...este un roman intreg dar pe chestia asta am mancat bataie si eu si sotul de la mama... de atunci am ramas impreuna nimic nu ne-a despariti si iata ca au trecut multi ani si suntem fericiti si cu doi copii minunati.

Floricica Nou Venita iri_nuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2010
    Postari in forum
    265
    Citat Postat de vava Vezi mesajul
    la mine a fost o cerere mai deosebita..hihihi..de fapt eu l-am cerut in casatorie aveam doar 17 ani asa ca am fugit cu el in loc sa plec acasa la Giurgiu ca ma asteptau parintii eu m-am dus la el nu pe jos ci cu bicicleta super tare nu?(eram in vacanta de vara la bunici)...este un roman intreg dar pe chestia asta am mancat bataie si eu si sotul de la mama... de atunci am ramas impreuna nimic nu ne-a despariti si iata ca au trecut multi ani si suntem fericiti si cu doi copii minunati.
    f tare... nu mai pot de ras....se pare ca o bataie bine plasata ...are si avantaje :))=))

Floricica Nou Venita iri_nuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2010
    Postari in forum
    265
    pe mine m-a cerut in casatorie in noaptea de revelion, la ora 12 noaptea, in Dam Square, Amsterdam....Am fost surprinsa la maxim ...si inelul e de vis :P:))(materialismul asta :)))
    ps- artificiile erau din partea casei :P hihihi

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari