Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Ce poveste indrageste copilul meu?

Fiecare copil cred ca are cel putin o poveste preferata care trebuie citita de parintii sain in feicare seara fara exceptie si desi o stie pe dinafara tot pe aceea o vrea inainte de culcare.

Edi este inca prea mic ca sa aiba rabdare sa ii citim povesti si in plus la noi la ora de nani el este obisnuit sa doarma singur fara "spectatori" insa cu siguranta cand va mai creste va intra si in programul nostru de seara povestea inainte de culcare.

Povestea mea preferata cand eram mica a fost Cenusareasa si la fel ii puneam pe ai mei sa mi-o citeasca seara de seara.

Care este povestea cea mai indragita de copilul tau? Cand cititi povesti? Este un ritual inainte de culcare?

Floricica Debutanta dama de pica's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.12.2009
    Postari in forum
    847
    Noi nu avem ritualuri, dar cea mai citita poveste e "101 dalmatieni". Chiar imi spunea sotul zilele trecute ca din colectia Disney pe asta trebuie sa o mai cumparam o data, ca s-a jerpelit rau de tot de cate ori au rasfoit-o. E o nebunie cu cateii astia, amadoi ii adora!

Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Eu eram mare fan "Ridichea uriasa"!
    Nu doar ca adoram sa mi-o spuna bunica mea sau parintii, dar mai tarziu o spuneam eu cu mare patos si imi placea sa si gesticulez.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari