Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anastasia2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.07.2009
    Postari in forum
    2
    Fetita mea are 8 luni si de o luna nu mai mananca supa de zarzavat si nici piureul. O alaptez de trei ori pe zi, in rest ea mananca numai fructe cu biscuiti, iaurturi si cereale. Daca incerc sa-i dau mancare se stramba si plange. Nu mananca daca nu e dulce. Mentionez ca i-am facut supa in toate felurile, simpla, cu carnita, cu ou, la fel si piureul , dar degeaba. Nu mai stiu ce sa-i dau sa manance. Nici ficatul de pui nu i-a placut. Ce sa fac? Nu i-a iesit nici un dinte, dar cred ca in curand o sa-i iasa. Ea este sanatoasa, nu s-a imbolnavit niciodata pana acum, are 9 kg si jumatate. Dar sunt disperata pentru ca vreau sa manance si altceva.

nicole13
    Guest
    cred, ca fiecare dintre noi s-a confruntat cu "problema" asta!nu dispera, au si ei perioade mai bune sau mai proaste...incearca sa pui mai mult morcov in mancarica pe i-o prepari, fiind dulce poate ii va placea;daca e sanatoasa si pap restul mancarurilor,n-ai de ce sa-ti faci griji...va trece si faza asta!

Floricica Nou Venita anastasia2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.07.2009
    Postari in forum
    2
    Multumesc mult pt sfat. O sa incerc sa-i pun mai mult morcov. Sper sa treaca.

Floricica Cu Vechime bjmaryo's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2007
    Postari in forum
    6.462
    da,morcovul indulceste mancarea.bafta si pupici la fetitza.sa creasca mare si sa pape tot.

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Anastasia, eu am o papacioasa mica care accepta orice fel nou de mancare, dar fetele cu problema asemanatoare cu a ta (bebe nu vrea sa pape legume) le-au pus un pic de iaurtel in pireutul de legume...A functionat la mai multe fete, poate merge sila voi :)
    Pofta mare la bebelina, si nu te ingrijora, e bine ca papa altele, or sa ii placa si legumele :)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari