Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mirabela postolache's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.03.2008
    Postari in forum
    8
    Buna. Fetita mea are 4 luni si jumatate. Pana acum i-am dat numai san, dar am inceput sa ii dau intre mese suc de mar cu morcov amestecat si pasat de banane. Mi-am propus sa o alaptez pana nu mai am lapte. Dupa 5 luni o sa incep sa ii dau si supita de zarzavat. Mentionez ca nu i-am dat lapte praf decat in spital.

mischa2000
    Guest
    si de ce ai nevoie de doua topicuri?

mada_lyna
    Guest
    Citat Postat de mischaela2000 Vezi mesajul
    si de ce ai nevoie de doua topicuri?
    Dumnezeul mare!!! Tot citind pe ici colo despre diversificare am intalnit-o pe cea care le stie pe toate. sau daca nu le stie pe toate , face misto de toate. e posibil sa nu vada admin cat esti de acra, de nepotrivita pe acest site in care mamicile ar trebui sa se ajute intre ele ,nu sa isi scoata coltii la fiecare postare. sper din tot sufletul sa nu fii atat de ironica, sarcastica si rautacioasa si cu copilul tau....esti imposibila.

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    Citat Postat de mada_lyna Vezi mesajul
    Dumnezeul mare!!! Tot citind pe ici colo despre diversificare am intalnit-o pe cea care le stie pe toate. sau daca nu le stie pe toate , face misto de toate. e posibil sa nu vada admin cat esti de acra, de nepotrivita pe acest site in care mamicile ar trebui sa se ajute intre ele ,nu sa isi scoata coltii la fiecare postare. sper din tot sufletul sa nu fii atat de ironica, sarcastica si rautacioasa si cu copilul tau....esti imposibila.
    1-prea multe topicuri deschise pt aceeasi intrebare/nedumerire ingreuneaza situl si apoi injuram adminii ca merge greu si "e de la ei"
    2-mischaela e doar realista.....spune mereu ceea ce gandim marea majoritate dar ne e "cumva" sa spunem....
    3-tocmai tu ,care zici ca ai tot citit despre diversificare "pe ici colo" ai mai deschis un topic.......se cheama "diversificare"

mada_lyna
    Guest
    ideea era urmatoarea: mischaela2002 e prea "acida" pt gustul meu. si sunt convinsa ca si pt alte mamici care i-au citit raspunsurile. pe oriunde citesc dau de cate un comentariu rautacios din partea ei. cat despre "diversificarea" de genul asta, merci, nu poftesc. si fiecare sa stii ca are problemele ei. eu de ex nu am timp sa citesc 200 pagini despre diversificare din care 100 posteaza aceasta mischaela2000(bineinteles fara a fi postari utile), caci am un BB de crescut. si e urat din partea ta ca simti nevoia sa iei apararea cuiva care nu stie decat sa critice in loc sa dea o mana de ajutor/ un sfat.probabil ca si tu faci la fel, dar nu am observat. sper sa ai o zi buna

mada_lyna
    Guest
    aa.si inca ceva. eu nu zic ca mischaela2000 nu are dreptate in ceea ce privste diversificarea precoce, sau in ce consta meniul unui BB. dar felul in care se exprima denota muuulta ..hai sa ii spunem....lipsa de tact.

Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    ideea era urmatoarea: mischaela2002 e prea "acida" pt gustul meu. si sunt convinsa ca si pt alte mamici care i-au citit raspunsurile. pe oriunde citesc dau de cate un comentariu rautacios din partea ei. cat despre "diversificarea" de genul asta, merci, nu poftesc. si fiecare sa stii ca are problemele ei. eu de ex nu am timp sa citesc 200 pagini despre diversificare din care 100 posteaza aceasta mischaela2000(bineinteles fara a fi postari utile), caci am un BB de crescut. si e urat din partea ta ca simti nevoia sa iei apararea cuiva care nu stie decat sa critice in loc sa dea o mana de ajutor/ un sfat.probabil ca si tu faci la fel, dar nu am observat. sper sa ai o zi buna
    daca nu iti convine lectura atunci nu ai decat sa "diversifici" dupa bunul plac fara a mai intreba in stanga si in dreapta......adevarul e ca s-a cam saturat lumea sa raspunda mereu de 100 ori la aceleasi intrebari....puse mereu de noi membri care nu fac nici macar minimul efort ca sa caute intai subiectul respectiv sa vada daca nu cumva s-a "obosit" cineva inaintea lui sa intrebe.....

Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    aa.si inca ceva. eu nu zic ca mischaela2000 nu are dreptate in ceea ce privste diversificarea precoce, sau in ce consta meniul unui BB. dar felul in care se exprima denota muuulta ..hai sa ii spunem....lipsa de tact.
    e ea o fire mai directa......mie personal imi place stilul ei ......chiar daca eu sunt una mai bleaga si la care nu prea ii place sa supere lumea

mada_lyna
    Guest
    celor care sunteti membri vechi probabil ca ar trebui sa le spunem "saru-mana" pt raspunsuri. dar ...doar daca sunt UTILE si BINEVENITE.cat despre "puse mereu de noi membri care nu fac nici macar minimul efort ca sa caute intai subiectul respectiv sa vada daca nu cumva s-a "obosit" cineva inaintea lui sa intrebe" sa stii ca tot citind pe forum,sau "pe ici-colo" ca observat-o...atlfel cum as fi avut placerea???

Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    celor care sunteti membri vechi probabil ca ar trebui sa le spunem "saru-mana" pt raspunsuri. dar ...doar daca sunt UTILE si BINEVENITE.cat despre "puse mereu de noi membri care nu fac nici macar minimul efort ca sa caute intai subiectul respectiv sa vada daca nu cumva s-a "obosit" cineva inaintea lui sa intrebe" sa stii ca tot citind pe forum,sau "pe ici-colo" ca observat-o...atlfel cum as fi avut placerea???
    poti raspunde si membrilor noi cu "saru-mana"......

si nu te supara ca te intreb: daca tot ai avut timp sa o observi pe mischaela cum de nu ai avut timp sa observi celelalte topicuri referitoare la diversificatie de a trebuit sa deschizi tu unul nou?

acum sicer vorbind....de ce sa adresezi o intrebare si sa stepti raspunsul la ea cine stie cat timp cat poti sa cauti binemersi unde vrea muschiul tau si sa aduni o gramada de informatii referitoare la ce te intereseaza?

mada_lyna
    Guest
    pai daca nu as fi postat eu un topic nou , tu ce ai mai fi facut acuma? zau asa...sunteti amandoua la fel... si imi place exprimarea"muschiul tau"....voi renunta la site-ul asta

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari