Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ancatavi's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2009
    Postari in forum
    166

Rusinos Diversificare de la 3 luni?

pot sa diversific mancarea fetitei mele la 3luni??si daca da ce anume pot sa ii dau??
    inca ceva ce pot sa fac ca fetitei mele de la caldura i se fac niste brobonite dar care ii dispar repede dupa ce ii dau cu pudra sau cu lotiune de corp?voi ce faceti?
    Modificata de ancatavi; 15.06.2010 la 12:10:07.

Floricica Senior molnarvanda's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2007
    Postari in forum
    4.299
    Pentru bubite. Dusuri multe, sa nu o imbraci gros. Sunt de la transpiratie. Foloseste pudra in continuare.
    Legat de diversificare mai asteapta e inca prea mica.

mother
    Guest
    diversificarea dupa 4 luni pt cei hraniti cu lapte praf si in jur de 6 luni pt cei hraniti la san... e mult prea mica acum...

Floricica Nou Venita drutza1799's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2010
    Postari in forum
    291
    si eu stiu la fel:la 3 luni trebuie sa pape doar laptic,dupa 4-5 luni incepi diversificarea daca o hranesti cu lapte praf si dupa 6 luni daca ii dai san.
    si gargarita mea face bubite mici si rosii pe spate;sunt de la caldura;nu te speria; dr noastra ne-a recomandat sa o spalam cu protex sapun lichid si ii merge foarte bine cu acesta;grija mare insa sa nu ii intre in ochisori!!!

nicole13
    Guest
    1.nu, nu-i poti diversifica alimentatia de la 3 luni,la varsta asta trebuie sa bea doar lapte,ca-i de mama sau praf;
    2.ce poti sa-i mai faci daca problema se rezolva cu pudra sau lotiune?este suficient...

Floricica Nou Venita teodorandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2009
    Postari in forum
    3
    pe alte site-uri am gasit ca trebuie sa ii dam suc de mere si suc de morcovi de la 3 luni.. voi cum a-ti facut ?? sunt foarte nedumerita....

mother
    Guest
    cel mai bun sfat: nu te lua dupa unul si dupa altul....

ai un pediatru?

diversificarea nu se recomanda sa se inceapa mai devreme de 4 luni cu nici un suc si nimic altcev la cei hraniti cu praf... daca alaptezi nimic pana la 6 luni...decat tzatza....

sunt multe topicuri despre treab aasta..... pareri mii si mii...
    cei de moda veche baga sucuri si mancare cat mai repede ca asa am crescut toti.... dupa noile studii NU E BINE sa incepi diversificarea mai devreme de cum am spus....

si crede-ma ca nu e nici o bucuri sa te chinui sa-l faci sa manance... nu-ti da de lucriu degeaba :)))

Floricica Cu Vechime floredan's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2008
    Postari in forum
    7.324
    in belgia si germania e recomandata diversificarea la 5 luni la cei cu lapte praf
    Citat Postat de andreeacta Vezi mesajul
    cel mai bun sfat: nu te lua dupa unul si dupa altul....

ai un pediatru?

diversificarea nu se recomanda sa se inceapa mai devreme de 4 luni cu nici un suc si nimic altcev la cei hraniti cu praf... daca alaptezi nimic pana la 6 luni...decat tzatza....

sunt multe topicuri despre treab aasta..... pareri mii si mii...
    cei de moda veche baga sucuri si mancare cat mai repede ca asa am crescut toti.... dupa noile studii NU E BINE sa incepi diversificarea mai devreme de cum am spus....

si crede-ma ca nu e nici o bucuri sa te chinui sa-l faci sa manance... nu-ti da de lucriu degeaba :)))

Membru inregistrat la
    02.05.2008
    Postari in forum
    7.324
    eu sunt la al doilea copil si nu prea inteleg de ce e la moda sa se grabeasca lumea cu diversificarea...

mother
    Guest
    flore si pe aici astia mai modernisti zic tot la 5 luni la lapte praf... dar cred ca mor fanele diversificarii de inima daca aud de 5 luni... :)

nici eu nu inteleg de ce se grabeste lumea..... nici inainte sa incep nu ma grabeam, dar acum privind in urma as incepe la 7 luni :))))

Membru inregistrat la
    02.05.2008
    Postari in forum
    7.324
    dap, cam asa, cu cat mai tarziu,asa zic si eu, cu atat mai ok

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari