Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mihaelaplamadeala's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2009
    Postari in forum
    9
    Am un bebelus de 4 lusi si jumatate care refuza a manca atat lapte cat si mancare doar 70-80 ml la o masa rar 100ml de lapte iar cu mancarea se joaca. Ii dau mancare atat la borcanele cat si de mine facute si mai mult se joaca cu ea decat sa manance. Cine are solutii

Guest
    pai, daca ia in greutate si nu are alte probleme de sanatate n-ai de ce sa-ti faci griji,probabil atat are ea nevoie!de cand ai inceput diversificarea?pentru inceput, pana se prin si ei care-i faza cu diversificarea asta,experimenteaza=se joaca,asta daca n-ai inceput de-acum doua luni...daca da,atunci alta-i problema!

Floricica Nou Venita mihaelaplamadeala's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2009
    Postari in forum
    9
    Am inceput sa-i dau mancare de la 3 luni jumate in joaca pt a se invata doar 2-3 lingurite pe zi. Asa mi-a zis si asistenta daca ea e vesela se joaca e sanatoasa sa nu-mi fac griji dar nu poti cand vezi ca nu o poti convinge copilu sa manance macar 5-6 lingurite de mancare la o masa. Am incercat atat pireu la borcanele care e dulceag, apoi cu putin pireu facut in casa cartofel cu morcov, mar cu biscuite....aproape totu pe langa gurita nimic in stomagel :)

Floricica Nou Venita deny2sweet's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2009
    Postari in forum
    29
    Buna fetelor!Sunt mamica unui baietel de 7 luni si specific ca de la 5 luni de cand am inceput diversificarea i-am dat numai borcanele in special cele de la Hipp caci sunt organice si am mare incredere in ele.II plac foarte mult si mereu le papa cu placere.
    Pentru mamicile care imi sunt in asentiment si isi hranesc puiutii tot cu borcanase vreau sa va spun ca ma ocup si cu vanzarea acestor borcanele....sunt aduse direct din Germania sunt foarte diverisificate,atat meniuri de legume cu carne cat si fructe,fructe cu cereale,iaurturi,sucuri,gustari si multe altele...toate la preturi speciale
    Pentru cele interesate imi puteti scrie la adresa de email:deny2sweet@yahoo.com sa va trimit o oferta insotita de preturi

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari