Ultimele discutii din forum
    lari82
    Guest
    ce sa fac???????la o luna si aproape 2 saptamani nu mai vrea sa manance lapticul praf cum o facea abea reusesc sa ii dau sa manance 50 ml si inainte manca 100ml, sa se fi plictisit de laptele NAN si sa nu il mai vrea ...?ati patit asa ceva?

Floricica Senior molnarvanda's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2007
    Postari in forum
    4.299
    Eu am patit cu Julia cand avea luni si ceva.
    In primul rand incearca sa faci gaurica mai mare la biberonul de pe sticla (poate e prea mic si e comod bebe).
    Apoi poti incerca sa cauti alt tip de biberon sunt multe feluri de silicon, latex de diverse forme (rotund, ortodont, etc)
    Daca persista situatia mergi la pediatru sa vada copilul sa nu aiba nimic.

In caz ca te gandesti sa schimbi laptele praf acest lucru se face treptat.Se adauga cate o masura in plus la laptele pe care il bei pana il inlocuiesti ( daca acum bea 3 masuri de nan atunci in prima zi pui 2 masuri nan si 1 masura din noul lapte apoi 1 masura nan si 2 din noul lapte praf) Sa evzi daca nu face vreo rectie ( diaree, voma etc)

La noi atunci a mers cu succes in prima faza marirea gaurei pe bibe, iar apoi am si schimbat nan pe Humana .

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari