Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182

Idee Haine cu protectie UV pentru copii

In ultimul timp am vazut pe mai multe canale (TV, presa scrisa, online) ca se vorbeste despre haine care ofera protectie solara. Asa ca am inceput sa ma intreb daca nu cumva exista si haine cu protectie UV pentru copii.

Producatorii sustin ca acest tip de hainute ofera o protectie ridicata, avand factor de protectie de 40-50. Am gasit doar la Imaginarium si la Organic Baby si de fapt sunt costume de baie, nu chiar hainute de purtat pe strada.

Preturile hainelor cu protectie UV pentru copii sunt destul de ridicate: 130-150 lei.

Voi v-ati gandit sau ati cumparat deja pentru copiii vostri astfel de hainute? Cum vi se pare ideea? Credeti ca prezinta incredere? Merita investitia?

Floricica Nou Venita atha's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2009
    Postari in forum
    4
    Dupa parerea mea aveam un mare grad de inconstienta vis-a-vis de pericolul radiatiilor solare. Desi pretul este mare, as investi in protectia copiilor mei.

Floricica Nou Venita littleprincess's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2009
    Postari in forum
    37
    Consider ca trebuie sa iti protejezi copilul impotriva razelor solare cu aceste hainete create special pentru ei. Pe piata, momentan sunt disponibile palariutele, costumele de baie, ochelarii de soare, umbrelutele si parasolarele. Copilul tau este astfel protejat impotriva razelor solare. Sunt scumpe, dar cred ca merita investitia.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Si eu cred ca in ceea ce priveste protectia solara la copiilor trebuie sa fim foarte vigilenti si sa nu facem rabat. Intr-adevar hainutele sunt scumpe insa ideea lor este una fosrte buna si avand in vedere ca abia au intrat pe piata, ca orice lucuru nou pretul este pe masura insa cred ca pretul va scadea si atunci cand va deveni mai accesibil sunt multi parinti care le vor achizitona.

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    sunt 100 % de acord cu ele ! la fel cum sunt total impotriva ochelarilor de soare pt bebei cumparati de la coltul strazii cu cativa lei. de ce ? doar de figuri ? mai bine nu ! nu le ofera nici un fel de protectie, in plus riscam sa le si stricam vederea cu asemenea porcarii. nu stiu daca ati obs diferenta dintre o pereche de achelari de soare "de firma" si panaramele alea din piete. cu aia care intradevar si costa o gramada, cand intri intr-un loc fara soare nu ti se face negru in fata ochilor, nu tb sa-i ridici instantaneu ca nu mai vezi...e, la fel e si cu cei pt copilasi si din pacate parintii nu realizeaza asta, ii lasa cu plasticurile alea infecte si copii ajung si la umbra, sau nu mai e pic de soare si...ochiul se adapteaza, adr cu efort. iar in timp chestia asta isi va spune cuvantul ! si se mai mira ca " uite domne, noi n-avem deloc in familie pe cineva care sa poarte ochelari s copilasului am ajuns sa-i pun din clasa I " ( caci atunci incepe sa se resimta cand copilul merge la scoala, scrie, citeste si ochisorii incep sa oboseasca

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari