Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior olgavart's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.04.2008
    Postari in forum
    3.032
    Fetelor,am si eu o problema si ma adresez celora care au nascut natural....Cate zile au tinut lohiile si ce culoare aveau???sper ca nu e o intrebare stanjinitoare si ca ma poate cineva ajuta si pe mine!

Floricica Cu Vechime amif's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.11.2008
    Postari in forum
    6.461
    primele doua saptamani am avut sangerare cam ca la cm ... cand am ajuns la control, dr a spus ca e prea mult, ca sangerez de parca am nascut de o zi, asa ca mi-a dat niste medicamente (permise in timpul alaptarii) ... si dupa inca o zi nu mai sangeram deloc

apoi dupa cateva zile (3-4) a inceput iar, aceeasi culoare ca inainte, insa mult mai putin cantitativ si a mai tinut vreo saptamana, timp in care s-au deschis la culoare pana la disparitie

din ce am citit eu pot tine (mai rar) 6 saptamani (adica toata perioada de lauzie) si treptat culoarea se schimba de la rosu spre rozaliu, pana la disparitie

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Eu am sangerat o luna ca la cm apoi inca 2 sapt usor iar dupa 3 luni de la nastere mi-a venit si cm-ul desi alaptez-eu am nascut normal.

Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    la mine au durat putin vro 2 saptamini si doar primele zile au fost abundente si de culoare rosu intens.deja dupa 3 saptamini disparusera complect Nasteri normale.

cristina elena
    Guest
    Eu am nascut normal si am avut si norocul sa pot alapta (dupa ce la prima nastere nu mi-a iesit faza asta)
    La mine a fost mai altfel. Am avut scurgeri cam 4-5 zile dupa nastere si apoi totul s-a oprit. Si la fix 6 saptamani de la nastere mi-a venit CM desi se zice "din batrani" ca atata vreme cat alaptezi ciclul intarzie.
    Olga daca ceva nu ti se pare normal (ca vad ca micuta ta are 28 de zile) ai putea sa mergi la un medic. Sa inteleg din ce scrii ca inca ai scurgeri?!

Floricica Senior robynely's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    4.526
    primele 3 sapt am avut ca la cm,apoi inca 2 ceva rozaliu si la 6 sapt cm.nu am alaptat decaat 2 sapt.

Floricica Nou Venita ama25's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2009
    Postari in forum
    7
    doresc sa aflu la cat timp apare prima menstruatie?
    copilul meu are trei luni si nu mai alaptez.
    multumesc

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Ama daca numai alaptezi ar fi trebuit sa apara..teoretic si dupa 6 saptamani poate sa apara.( depinde de organism)
    mergi la medic la un control.

Floricica Nou Venita ama25's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2009
    Postari in forum
    7
    multumesc pt raspuns...am sa fac o vizita la medic

Floricica Avansata claudia_pitik's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.01.2009
    Postari in forum
    1.374
    Buna mamicilor, eu am nascut prin cezariana. am avut sangarari vreo 2 saptamani ca la cm. Acum la trei luni desi alaptez am cm, este normal?
    Chiar sunt basme alea cum ca nu poti avea cm cand alaptezi?
    Claudia

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Claudia depinde de fiecare in parte, sunt femei care nu au menstruatie atat cat alapteaza .

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari