Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 12
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    ma gandeam sa ne impartasim una alteia din trucurile pe care le folosim ca sa-l facem pe bebe sa zambeasca cand e trist sau sa pape atunci cand nu vrea sau... in orice situatie de "criza".

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    am sa incep eu sa va spun cum reuseam sa-l adorm cand era micutz si avea colici. il luam in brate, strans lipit de mine, dadeam drumul la muzik si dansam cu el prin casa. mergea de fiecare data. drept dovada si acum ca sa adoarma in timpul zilei ii pun muzik. si ca sa va inveselesc un pic am invatat pe de rost cantecelele pt copii pe care le avem acasa si va asigur ca nu-s doua-trei

Floricica Senior irinacodrin's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    eu cand ii dau sa pape ii pun si lui o lingurita in mana. si cand el isi duce lingurita lui la gurita eu hop i-o iau ianinte cu papa. ca de altfel greu deschidem guritza sa papam. avem atat treaba cand e vorba de papa: ne uitam la tv, tipa, gangureste, rade, da din maini si din picioare f f ocupat.

Floricica Avansata florizarnovean's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    1.753
    Eu ca sa o fac pe Maria sa pape toata supita ii mai distrag atentia cu cate o jucarica zdranganitoare, facem avionul sau ii cant ceva prostindu-ma si ea sta cumintica si papa.

Floricica Avansata stefi_jr's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2007
    Postari in forum
    1.737
    La noi a mers o perioada buna cand papam ii dadeam doua pahare de plastic si ii puneam putina apa iar el varsa apa dintr-un pahar in altul. dar nu mai tine figura....

Floricica Debutanta madeea's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2008
    Postari in forum
    905
    eu la fel faceam si acum cand o tin strans in brate ma prinde si ea cu manutele de dupa gat....eu ii mai cant cantece de leagan cum pot iar cand e nervoasa ma joc cu ea in fata onglinzii pe hol.....muzica ii pun la pc si de leagan si vesele de copii o gramada dar ii place sa asculte si muz usoara:whitney houston, mariah carey, brian adams , fugees, gipsy kings (mel FAENA e perferata ei, cum o aude adoarme) si multe pe care nu mi le mai aduc acum amimte.......cred ca turbau vecinii mei cand la 12 noaptea ascultam gipsy kings la vol maxim sa adoarma fata:)))))))))))))

Membru inregistrat la
    11.02.2008
    Postari in forum
    905
    daca eram in vizita la bunici si nu numai cautam pe youtube melodiile ei sa o calmez.....dar are niste melodii anume pe care le prefera nu toate asa....daca atipeste si pun o melodie din afara repertoriului ei deja incepe sa se matzaie

Membru inregistrat la
    11.02.2008
    Postari in forum
    905
    alta daca v-o spun.........radeti de mine....acum de cand cu dintii cand e nervoasa ii dau o sacosa de plastic curata .....ce face din ea nu va imaginati......cert e ca munceste la sacosa aia , se razbuna pe ea si nu o mai aud tipand sau plangand

Membru inregistrat la
    11.02.2008
    Postari in forum
    905
    uneori cand e moftu o strig din casa si vb cu ea...de obicei incep mofturile dupa-amiaza cand e plicti si eu ma preagtesc sa plec la sala....si o strig si ii bat din palme si de declanseaza la zgomot o matza care face urat int-un sac(o jucarie) si ii mai distrage atentia.....nostim ca e vecinii mei mi-au zis ca de cate ori trec prin dreptul usii mele aud cum strig eu:andraaaaaaaaaa andraaaaaaa acuma vine mamaaaaaaa:))))

Membru inregistrat la
    11.02.2008
    Postari in forum
    905
    asta am citit-o in psihologia copilului......la masa nu trebuie sa ne maimutarim la copil.....ek trebuie sa stie ca la masa se mananca nu se maimutareste pentru ca in timp facand asa copilul nu va mai mancat decat daca tu te maimutaresti......asa ca tu alegi daca o inveti sa pape singura si ca la masa e maxima seriozitate si joaca in in afara mesei sau vei avea probleme cu ea la masa mai tarziu

Membru inregistrat la
    11.02.2008
    Postari in forum
    905
    ce mult am scris v-am innebnit ...ma duc la somn.nb fetele

+ Raspunde
Pagina 1 din 12
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari