Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ines34's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    6
    Eu iam pus cercei la 1 an si o luna primile 15 zile medicinali si dupa aceia aur. Dar stiu ca si din maternitate se pot pune.

Floricica Senior roxy29's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    si eu tot in maternitate. nu a plans nici un pic.. e drept ca avea numai o zi si nu constientizeaza prea mult. asta a fost si motivul d fapt.
    zicea cineva de marirea lobului... nu stiu cum sa zic.. daca e sa le faca una mai sus si una mai jos, ti le face asa si cand are copilul 3 ani. ca doar nu creste o ureche mai mult si alta mai putin. alexia a avut doua bucatele de vata cu spirt vreo 2 ore apoi i-am dat jos si asta a fost tot. doamna de acolo a sterilizat cu spirt si cercelusul si locul inainte.
    cred ca mi-ar fi mila de ea la o varsta mare si as tot amana

Floricica Nou Venita dindi's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    16

Foarte Bine

eu vreau sà-i pun cerceiiiiiiiii

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Eu am luat cerceii cu mine in maternitate si nici nu m-am gandit ca nu o sa vrea sa-i puna, mi-a zis clar asistenta ca nu se pun la copii asa mici, ca ce ma grabesc asa...am zis ca e dusa si la tura urmatoare am rugat alta si aia la fel mi-a spus...nu am mai insistat, ca apoi am auzit ca au avut probleme cu un bebe-fetita dupa ce i-au facut gauri in urechi in maternitate s-a infectat inainte sa plece acasa si probabil le este frica acum.
    Eu i-am facut la 5 luni intre vaccinul de 4 si 6 luni, cu pistolul, medicinali apoi i-am pus din aur si a fost totul bine.
    Si am nascut in Romania.

Floricica Senior dariutza2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.04.2009
    Postari in forum
    2.798
    buna fetelor
    -si eu am vrut sa-i pun cerceii fetitei mele dupa ce am nascut-o ,dar la maternitate nu au vrut
    -pina la urma i-am pus pe la 5luni cu pistolul-cercei medicinali si am avut putin probleme ca s-o infectat dar nu a fost ceva grav ,apoi i-am scimbat cu aur si nu am mai avut probleme
    -stiam si eu ca nu e bine sa pui cerceii dupa vaccinare
    -cu cit e mai mica fetita cu atit e mai usor zic eu ,uita mai repede intepaturile; cu cit e mai mare e mai greu ptr ca misca ,nu mai poti sa ti copilul cum ar trebui ...nu stiu fiecare cum crede ca e mai bine ptr puiul ei

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    Fetei mele i-au pus cerceii a 2-a zi dupa ce am nascut, deci la nici 24 de ore de la nastere. Cercei de aur... n-am avut probleme cu infectii sau chestii de genu. A plans foarte putin, nici nu mi-am dat seama ca i-a pus atunci...si a sangerat foarte putin si i s-a vindecat foarte repede... la 3 zile nu se mai vedea nimic... ziceai ca ii are de-o viata :)) Si ii miscam periodic tortita in ureche ca sa nu se lipeasca... atat.
    Mie in schimb mi i-a pus mama la 7 ani... cu ac din ala vechi de seringa incins... nu vreau sa va zic ce nasol a fost. Dupa ce mi l-a pus pe primul le-am zis ca eu mai mult nu mai vreau... pana la urma am acceptat... ca radeau toti copii de mine ca sunt baiat... eram deja in clasa I. Pe moment a fost rau, dar a trecut si nu o judec pe mama ca a ales sa faca asa... dar eu am considerat ca este mai usor pentru toata lumea sa ii pun imediat dupa nastere.

Floricica Avansata nikolettap's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886
    Nu stiam ca trebuie sa treaca o luna de la vaccin; nu mi-a spus nimeni. I-am pus Mariei cercei la 3 saptamani pentru ca in spital nu am putut sa-i pun; mi s-a spus ca le este interzis sa faca asta. Am fost la un salon specializat, i-a facut gauri cu pistolul si nu a plans aproape deloc. La inceput a avut medicinali si la 15 zile din aur. A fost ok, nu a facut infectie; ii stau bine

Floricica Debutanta mamica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2010
    Postari in forum
    835
    eu iam pus mai tarziu si a fost mai greu ca sia dat seama ce ii facem.te duci la orice magazin de bijuterii si tii pun imediat cu un pistol special mult noroc

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    La 5 luni Eliza a avut cercei medicinali pusi cu pistolul, iar mai tarziu, pe la 7 luni cei de aur.

Floricica Nou Venita stelianap's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.02.2009
    Postari in forum
    11
    Cercelusi speciali pentru bebelusi, produsi in Spania din aur 14 si 18 k. Sunt cercelusi speciali care pot fi purtati din primele zile de viata. Au un sistem de inchidere care nu permite inteparea si desprinderea accidentala. Fetita mea i-a purtat din a doua zi de viata si ...am fost atat de incantata de ei asa ca m-am hotarat sa ii aduc si pentru fetitele din Romania. Mamicile plecate pe alte meleaguri sigur ii cunosc si ii folosesc. Pentru mai multe amanunte Cercei fetite - cercei din aur speciali pentru copii

ioana apetrei
    Guest
    noi ii punem cercelusi la un anisor!vroiam sa ii punem mai dinainte dar nasica a zis sa ii punem la un an!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari