Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Muzica pentru bebelusi

Muzica pentru bebelusi este cea mai usoara modalitatea de a -i linisti si se poate folosi inca de cand bebelusii sunt in burtica. Daca pe parcursul sarcinii il obisnuiesti pe bebelus cu anumite melodii aceleasi melodii le poti folosi si dupa nastere pentru a-l linisti.

Poti de asemenea, sa iei bebelusul in brate si sa ii canti chiar tu un cantecel pentru a-l linisti. De asemenea, muzica poate fi folosita cu succes si atunci cand bebelusul doarme pe post de fond sonor pentru ca gzomotele din casa sau de afara sa nu ii perturbe somnul.

Muzica poate fi si o modalitatea foarte practica de joc pentru bebelusi dar si de "miscare" cand bebelusul mai creste si merge singur, puteti face sesiune de muzica si dans chiar acasa si cu siguranta vor avea efect

Floricica Avansata roxana_m's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2009
    Postari in forum
    1.885
    Pe Luca il linistesc melodiile acelea cu sunete de balene sau delfini pe fundal,mi le-a recomandat o mamica acum ceva vreme,prima oara nu am crezut in efectul lor calmant,pana mi-a adormit piticul in brate ascultandu-le.
    Cat despre dansat,de o saptamana a inceput sa danseze,da din fundulet si din maini pe orice ii pun,e tare haios.

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    a mea e pur si simplu indragostita de melodiile lui Julio Iglesias :))))) se opreste din plans, se calmeaza si zambeste sau adovrme... de cantat eu, am incercat mai multe chestii si am ramas la Silent Night... :) nu stiu cum am nimerit-o, dar o linistesc imediat... :)

Sabina_Sabi
    Guest
    Fii-mea, in burtica era o fana a muzicii lente, romantice. Acum iubeste melodiile astea cu ritm, mai ales cele rock, mai noi am vazut ca prefera popul. Si la melodii pentru copiii, plange. Nu ii plac.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari