Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata katalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    2.287
    fata mea s-a ridicat ptr ptima data in picioare la 6 luni ,acum are 7 si ar sta toata ziua in picioare ,se ridica sprijinindu-se de mobila,nu stiu ce sa fac sa o las sa continuie sa stea in picioare sau sa incerc sa evit? voi ce pareri aveti? bebelushii vostrii cand au stat in picioare?

Floricica Avansata loreley's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    bravo,Ariana!si noi ne-am ridicat la 5luni jumate iar la 6luni a inceput sa se sprijine de canapea sa se ridice.de ce ti-e frica doar se ridica sg.nu o fortezi tu?

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    copilasii mei au fost ambitiosi de mici.
    ma uit acum la cristi si imi aduc aminte de niki cum vroia sa stea in picioare,tinuta de mine,de pe la 2 luni.
    tinut in picioare,face si pasi.
    nu ii place sa stea pe spate,vrea in fundulet sau in pozitie verticala...
    stiu ca nu e bine,dar plange ft tare...insa nu il tin mult.

nicole13
    Guest
    baietelul meu a inceput sa mearga dus de manute de pe la 7 luni si jumatate si tin minte ca la controlul de 8 luni doc mi-a zis sa nu-l duc pe distante mari si nici sa nu-l las mult in picioare pt ca nu au muschii suficient dezvoltati si stiu ca am mai citit si pe net ceva in legatura cu asta; asa cum spunea si Nico de pe la doua luni se ridica cand il luam de manute direct in picioare si de pe la 4 se ridica sa stea in fundulet; cel mai bine este sa nu-i fortam sa faca nush ce lucruri ca e musai la varsta respectiva, dar nici sa-i lasam sa le faca daca dauneaza sanatatii lor!

Floricica Avansata katalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    2.287
    se ridica singura nu am fortat-o delok ,din contra as vrea sa nu se ma ridice atat de mult ,daca ar fi dupa ea ar sta toata zia numai in picioare

Floricica Avansata loreley's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    eu zic sa nu-ti faci probleme ai fata mare vrea sa mearga

Floricica Nou Venita mamamatei's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2008
    Postari in forum
    1
    buna fetelor....si matei a inceput sa mearga tinut de manute de pe la 7 luni iar acum la 10 luni alearga si numai tinandu-se de un degetel de al meu...eu am fost foarte multumita si fericita numai ca zilele trecute o doamna pe strada ne-a facut observatie cu privire la asta ca cica este prea mic sa merga si ca il obosim.dar asa cum spuneati si voi el merge de placere, nu l-am fortat.oare o fi bine, o fi rau??

Floricica Debutanta anca07's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2008
    Postari in forum
    1.081
    noi abea acuma stam in picooare la 7 luni si 2 saptamini va merge cind va fi stapina pe ea uni merg mai repede alti mai tirziu

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    Parerea mea este ca e bine sa stea in picioare dupa ce se ridica singur,inseamna ca e pregatit s-o faca...stiu un bebe pe acest forum care merge de la aproape 7 luni,cazuri rare dar exista si astfel de copii.

Floricica Debutanta selena_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    1.140
    Catalina dar daca merge ea ,,,inseamna ca e pregatita ,,de ce sa ti faci griji ..bravo ei ! asa devreme ,,ken s-a ridicat pe la 8 luni jumate ,,chiar 9 parca ...eu il pun sa se tina de masuta si l las acolo si se joaca asa in picioare ,,,cobor masa pana la inaltimea lui ...

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Oli a facut 3 pasi singurel dar ii este frica sa mearga , cateodata sta in picioare fara sa se sprijine si cand realizeaza ca nu-l tine nimeni se sperie si se aseaza.In rest merge peste tot tinandu-se de toate cele prin casa, este foarte activ.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari