Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182

CONCURS: Primii pasi in scutecel

Povesteste-ne cum au fost primii pasi ai bebelusului tau in scutecel

Ne-ati povestit, in ultimele doua saptamani, intamplari hazlii legate de somnicul bebelusilor vostri si ne-am bucurat citind si amuzandu-ne pe seama nazdravaniilor facute de cei mici.

Pentru urmatoarele doua saptamani va propunem o tema noua si la fel de frumoasa: primii pasi ai bebelusului... in scutecel!

Dupa mersul de-a busilea, evolutia fireasca a oricarui bebelus face ca micutul sa faca primii pasi in doua picioruse! Dar pentru ca micutul tau sa mearga in picioruse si sa stea "copacel", are nevoie ca tu sa ii creezi toate conditiile optime, astfel incat sa-i fie cat mai usor sa se ridice si sa mearga.

Un factor important este scutecul, care, prin forma sa anatomica, adaptata nevoilor de miscare ale bebelusului tau, ii face "munca" mai usoara.

Povesteste-ne cum au fost primii pasi ai bebelusului tau in scutecel si cat de mult conteaza calitatile scutecului pentru un bebelus in continua miscare.

Premii

2 premii constand fiecare in: un pachet de scutece Pufies Jumbo Pack, un pachet de servetele umede pentru bebelusi Pufies si o paturica Pufies.

Desemnarea castigatorilor

- castigator 1 – 10 octombrie 2011 - RoxaLee;
    - castigator 2 – 17 octombrie 2011 - elenica.

Floricica Nou Venita andreea_mona2004's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2008
    Postari in forum
    27
    Copilasul meu a mers putin mai tarziu decat ar fi trebuit,avand o problema cu ochisorii,din aceasta cauza nici la ora actuala nu prea are echilibru,dar primi pasi pe care ia facut,ia facut foarte usor si foarte repede,3 pasi,dar pt noi a insemnat enorm deoarece avand probleme ne asteptam sa mearga mult mai tarziu.In concluzie copilasul meu nu a fost niodata incurcat de scutec.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    ce tema tareprimii pasi ia facut cand eu eram in bucatarie si mam trezit cu ea la usacategoric avea pampers si era chiar mare si neschimbat ca abia se trezise,dar asta nu a impiedicato sa vina la mami
    Imagini atasate

Floricica Nou Venita steluta_eu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2010
    Postari in forum
    25
    Buna
    Bianca Maria a facut singurica primi pasi pe la 1 an si o luna,eram in sufragerie si a fugit din bratele mele la tatal sau,a fost un moment emotionant si totodata de neuitat.

Floricica Nou Venita anemon's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.02.2009
    Postari in forum
    28
    Fetita mea merge singurica in picioare de la 11 luni,iar minunea s-a intamplat cand nu ne asteptam ,eram in parc si s-adus dupa o mingie ,si de atunci nu-i mai stau piciorusele ..si sigur avea cel mai potrivit scutec pt ca nu a retinut-o sa faca primii pasi.

Floricica Nou Venita cristina_toma's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2009
    Postari in forum
    9
    Primii 3 pasi, stangaci nevoie mare, i-a facut cu 4 zile inainte sa implineasca 1 anisor. Nicoleta noastra se tinea bine de pat, cu spatele la mine, s-a intors concentrata si a venit in bratele mele, a inceput sa rada si sa bata din palme fericita de realizarea ei, acum la 1 an si 4 luni alearga fara nicio ezitare si e mereu pusa pe sotii :D

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Primii pasi ... ceva de neuitat . Dupa multe incercari esuate in care ma chinuiam sa ii captez atentia iar denisa nu statea decat maxim 5 secunde in picioruse duca care se lasa lent in fundulet iar eu disperam... a venit si ziua norocoasa. Eram in parc... si stand pe iarba cu denisica statea in picioruse si a vazut o minge... a unei fetite roz foarte frumoasa si a plecat sa o ia. In acel moment nu eram atenta la dansa dar in clipa urmatoare am vazuto cum mergea si foarte buimaca nu stiam ce sa fac sa o las sa mearga in continuare... sau sa ma duc sa o prind de teama sa nu se loveasca.. Cert este ca din aceea zi a mers in picioruse. Iar in legatura cu scutecele ... un scutec de calitate poate aveea influenta in primii pasi ai puiutilor nostri . Si nu mai vb de sanatatea pielii bebelusilor care este foarte sensibila ... si are nevoie de scutece calitative.
    Modificata de llorikiss; 03.10.2011 la 18:29:25.

Floricica Nou Venita dop_oana's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    1
    Baietelul meu Alin de a inceput sa faca primii pasi pe la 8 si jumatate acum are 11 luni. Primii pasi sustinut. El intai a mers in picioare si de doua saptamani a inceput sa mearga dea busilea. ii place sa mearga, dara daca ii schimb directia sau nu il duc unde vrea el incepe si plange in hohote. Degeaba il mai duc dupa ce a inceput sa planga. E un dragalas si merge tot mai bine. In patut face si cativa pasi fara sa se tina si daca sunt in dormitor ma striga sa il vad ca nu se tine. E haios cand vrea sa mearga mai repede.

Floricica Nou Venita miha83gza's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2009
    Postari in forum
    90
    Primii pasi ai micutei mele in scutecel au fost facuti acasa,plecand din bratele mele spre sotul meu...au fost 2-3 pasi care ne-au facut cei mai fericiti! Si cu siguranta nu vom uita amandoi acele clipe minunate.

Floricica Nou Venita denysse's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.05.2009
    Postari in forum
    20
    Wow ce amintiri. primii pasi o sa-i tinem minte vesnic deoarece au fost facuti repede catre o jucarie colorata pe care i-o cumparasem si de dragul ei s-a ridicat pe marginea patului si a venit repede la ea. Dupa accea au continuat mai multi si scutecelul i-a fost un prieten bun deoarece ii confera libertatea de care are nevoie si nici nu il simte.

Floricica Nou Venita adriana_eftm's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2010
    Postari in forum
    159
    Primii pasi singurica i-a facut la 11 luni jumatate, eu vb la telefon pe hol ea statea jos in sufraerie si deodata s-a ridicat in picioruse tinandu-se de pragul usii , a trecut pragul sprijinandu-se apoi a plecat singurica razand cu gura pana la urechi venind spre mine , am fost cea mai fericita .:)) Calitatea scutecului este foarte inportanta , nu trebuie sa incomodeze miscarile bebelusului si sa-i pasteze pielea uscata , sunt cele mai inportante pentru bb meu.
    Modificata de adriana_eftm; 04.10.2011 la 21:27:11.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari