Ultimele discutii din forum
    mada_lyna
    Guest

Tusea la bebelusi

baietelul meu de 9 luni a inceput sa tuseasca de doua zile numai dimineata dupa ce se trezeste. in rest nu are niciun simptom. am fost la med de fam si mi-a dat eurespal dar tot nu vad nimic imbunatatiri. eu ma gandesc ca ar putea fi balutele de rigoare de peste noapte, datorita faptului ca ii iese un dintisor si nu le poate scoate afara si se aduna acolo.voi ati patit asa?

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    BUNA...fetitei mele de ex.nu a avut un rezultat bun dupa EURESPAL,ba din contra mai rau tusea
    te-ai gandit ca poate fi vb.de vreo alergie?

Floricica Debutanta mirey_is's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2010
    Postari in forum
    613
    eu i-am dat siropul eurespal baiatului meu care a facut o bronsiolita si ia facut bine

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Tusea seaca la bebelusi poate sa aiba si alte cauze....aerul prea uscat din camera in care doarme bebelusul, ar fi una dintre ele.Asta spun pentru ca ai mentionat ca numai dimineata tuseste, in restul zilei e ok.Ai putea incerca si ceva siropel naturist.La noi a mers ffff bine prospan, acolo unde nu a ajutat robitusin, humex si eurespal (pe toate le-am incercat), prospan si-a facut efectul dupa 2-3 administrari.Daca tusea persista, neaparat trebuie revenit la un control medical, fara discutii...

Sanatate si sa ne tii la curent!

nicole13
    Guest
    sau se poat instala si pe fond alergic...cel mai bine trebuie consultat un medic pediatru!

Floricica Nou Venita alina suticau's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.12.2009
    Postari in forum
    75
    si baietelul meu de 5 luni tuseste asa zgomotos de vreo 2 zile a luat tratament cu augmentin bis si i-a dat si putin prednison cik are o forma usoara de laringita.azi mergem sa ne dea ceva ptr tuse

Membru inregistrat la
    15.12.2009
    Postari in forum
    75

tusea

ce o fi cu tusea asta si baiatu meu de 5 luni o are.dupa o laringita usoara acu tuseste cred k e ultima faza adik ii trece raceala?voi ati patit asa?

Floricica Debutanta mamica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2010
    Postari in forum
    835
    salut ! noi am luat sirop de la plafar din muguri de pin si e foarte bun....cred ca ar trebui consultat un medic sa nu fie altceva...cu bebeii nu e de joaca
    si mie mi s-a intamplat sa mai tuseasca dupa ce-i trecea laringita..depinde si cat de rau tuseste si daca rupe tusea sau e seaca .

Membru inregistrat la
    15.12.2009
    Postari in forum
    75
    tusea acum se rupe nu mai e seaca mergem la doctor la 15 sa vedem ce ne da.multumesc ptr raspuns;)

Membru inregistrat la
    15.12.2009
    Postari in forum
    75
    am fost la medic ne-a dat siropel tusend ii zice e fmentolat nui prea place dar il ia.se vede o ameliorare a tusei si nu mai tuseste asa frecvent.e mai bine acum ne supara dintisorii.va pup

Floricica Nou Venita Natalia45's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2010
    Postari in forum
    9
    Buna!

Eu pentru micuta mea folosesc fluimuicl sirop. Am avut si noi problema cu tusea seaca si cu stiam cum sa scapam. Ne-a recomandat doctorul asta si am fost foarte multumiti de cum actioneaza medicamentul: vindeca tusea eliminand toate secretiile din plamani sub forma de mucisori si asa puiutul nu mai trebuie sa se chinuie cu tusea pana i se curata plamanii. Plus ca trebuie luat doar de 2 ori pe zi. La noi a avut efect foarte bun. Vi-l recomand si voua!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari