Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita felicia08's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2013
    Postari in forum
    1

Termometru bebelusi

Am vazut tot felul de termometre digitale si nu stiu ce model sa aleg?

Floricica Novice erendis's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    eu am unul no name..isi face treaba...am gasit si cu mercur pe internet, care sunt cele mai sigure, dar nu am rabdare, dureaza prea mult... eu am mai luat si un termometru de ureche pe ala il folosesc cel mai des, desi medicii spun ca nu sunt prea sigure...alege marca care iti place nu cred ca are atata importanta...poate gresesc dar asta e parerea mea

sadia
    Guest
    Am luat unul din farmacie,cu un pret rezonabil de 3 anii isi fc perfect treaba.....nu am alergat dupa firme.

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Eu am ales un termometru suzeta.E foarte simplu de folosit ,mai ales ca este obisnuita cu suzeta :)

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    nu are importanta firma, cel mai sigur e sa-l iei de la farmacie, iti recomanda ei unul de la o firma care face aparate de masuratori medicale (gen Omron dar mai sunt si altele). multa sanatate si sa nu ai nevoie de termometru!

Floricica Nou Venita blondie's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2013
    Postari in forum
    16
    Sora mea a cumparat pt bebita un termometru cu suzeta de la Healthyline. L-a verificat si indica aceeasi temperatura ca cel cu mercur, deci este foarte bun. Pentru copilasul mai mare are un termometru digital tot de la Healthyline, cu display mare, pe care il foloseste oral(i-l baga in guritasi dupa cateva secunde ii masoara temperatura). Este distractiv si pentru copilas. Vi le recomand cu incredere.

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Eu am de la Primii Pasi, il folosim de 4 ani si e perfect ok, sunt foarte multumita.

Floricica Nou Venita aimeepreda's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.11.2011
    Postari in forum
    2
    Noi am cumparat pentru Maria un termometru de ureche Healthyline cu masurare in infrarosu. Este foarte bun il avem de doi ani, masoara temperatura in doar 1 secunda.

Floricica Cu Vechime nickisor's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    5.416
    noi avem unul Chicco cu varf flexibil si masurare rapida, si-a facut treaba perfect pana acum, numai ca fetita mea cea mare nu mai sta la masurat intrarectal, asa ca am comandat asta, dupa ce am studiat cateva zile bune preturi si functii Nuvita - Termometru de ureche si frunte, Termometru bebelusi inca nu l-am primit, sper sa fie bun si exact, oricum daca nu isi face treaba, ai 10 zile sa il returnezi (daca il cumperi online) si daca il iei din magazin, in 24 de ore il poti duce inapoi fara sa dai explicatii

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari