Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ena27's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2012
    Postari in forum
    4

Nelamurit Intrebari legate de bebelusa mea

Am si eu 2 intrebari, am o fetita de 11 luni jumate si de 3 zile e cam infundata, sforaie cand doarme si respira doar pe gurita, in nasuc mucusorii ii sunt galbiori. Ce sa ii dau ca sai treaca? Iam tot dat paracetamol dar degeaba nu ii trece. Si a 2a intrebare e ca atunci cand sta in fundulet se tot screme si tot strange pumnisorii si tot da din capusor. Aveti ideie de la ce este?pentru ca multe pers mi-au zis ca e de la dintisori.

Floricica Nou Venita MamaNedelcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172
    cel mai bine pentru tine si pentru copilul tau este sa mergi la medic pentru ca pot fi mai multe cauze,spre ex daca are nasucul infundat cu siguranta poate fi racita si nu ii administra medicamente fara aprobarea medicului este doar parerea mea

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu as continua cu ibalgin sau ce ai tu in casa,ias lua de la humex spray cu apa de mare,care desfunda nasucul pe loc,si ias mai da niste ceai de tei si vitamina c.atata timp cat nu tuseste si nu stranuta,eu zic ca nu are nimik.si nervos e normal sa fie de la dintisori.

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Eu fol spray de nas....pivalone...dar si ser fiziologic caldut...ii desfunda nasucul bine.....cu privire la statul in fundulet mergi la medic si intreba...sunt diverse reactii ale copiilor...un medic de specialitate cred ca stie cel mai bine daca exista o problema sau nu!

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Eu cred,ca ar trebuii sa-i cureti ff bine nasucul cu ser fiziologic si aspirator nazal apoi puse picaturi pivalone,biorinil etc ca sunt galbiori arata o infectie deci ar trebuii sa o vada un medic-de la dinti nu s-ar incorda asa vezi sa nu aiba mai degraba ceva la burtica-cum face caca?

Moderator Floricica Novice Cristelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2011
    Postari in forum
    420
    Citat Postat de ena27 Vezi mesajul
    Am si eu 2 intrebari, am o fetita de 11 luni jumate si de 3 zile e cam infundata, sforaie cand doarme si respira doar pe gurita, in nasuc mucusorii ii sunt galbiori. Ce sa ii dau ca sai treaca? Iam tot dat paracetamol dar degeaba nu ii trece. Si a 2a intrebare e ca atunci cand sta in fundulet se tot screme si tot strange pumnisorii si tot da din capusor. Aveti ideie de la ce este?pentru ca multe pers mi-au zis ca e de la dintisori.
    Si de 3 zile nu ai fost inca la medic cu ea?! Eu te-as sfatui sa mergi la pediatra intai cu ea si apoi sa ceri alte sfaturi, aici pe forum.
    Circula tot felul de viroze, la cele 11 luni ale ei cred ca e periculos s-o tratezi 'dupa ureche'.

Floricica Nou Venita ena27's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2012
    Postari in forum
    4

Nelamurit raspuns

Citat Postat de Cristelaa Vezi mesajul
    Si de 3 zile nu ai fost inca la medic cu ea?! Eu te-as sfatui sa mergi la pediatra intai cu ea si apoi sa ceri alte sfaturi, aici pe forum.
    Circula tot felul de viroze, la cele 11 luni ale ei cred ca e periculos s-o tratezi 'dupa ureche'.
    vreau sa precizez ca noi nu suntem in romania suntem in anglia si de fiecare data cand mergem la medic ne recomanda paracetamol sau calpol spay nazal.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari