Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ioana.dumi's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.05.2008
    Postari in forum
    132
    stie cineva ce este acest angiom.bebe al meu sa nascut cu un semn in frunte.sunt niste punctulete mici care in momentul cand plange sau se incrunta se inrosesc.o vecina dea sotului meu mia zis sa merg de urgenta la medic ca trebuie operat ca si baietyelul ei a avut dar pe spate si la operat.zicea ca in timp se fac pete mari vinetii care acopera toata fata.am vazut oameni mari cu asa pete pe fata.mama ma intreba daca atunci cand am fost insarcinata mam fript si am pus mana pe burta.intradevar mam fript si chiar pe burta dar nu stiu ce sa cred daca asta e cauza.nu este un semn urat sau foarte vizibil dar ma ingrijoreaza

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    draga mea, nu intra in panica. majoritatea hemangioamelor (angioame) se resorb fara sa fie nevoie de tratament sau interventie chirurgicala. mergi la un medic sa-l vada si vezi ce iti spune
    si copilul meu are in crestetul capului

Membru inregistrat la
    28.05.2008
    Postari in forum
    132
    multumesc de sfat.am sa merg cat de curand

Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    n-are nici o leg cu faptul ca te-ai fript, aste-s babisme
    hemangioamele sunt de mai multe tipuri dar fffffffff putine dintre ele se extind.
    se urmareste, in prima faza, evolutia lor pana in jurul varstei de un an. se intervine chirurgical doar dak se extind. trebuie sa stii insa ca zona respectiva este puternic vascularizata si tre sa ai grija sa nu se zgarie micutul acolo

Membru inregistrat la
    28.05.2008
    Postari in forum
    132
    multumesc inca odata de raspuns.o sa am mare grija

Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    dak vrei sa afli mai multe da cautare pe google \"hemangioma\" gasesti multe info

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari