Program spectacole, Teatru Excelsior, aprilie 2014

| | Modificat: 2014-04-02 16:54:36

Program spectacole, Teatru Excelsior, aprilie 2014

Spectacole la Sala Teatrului Excelsior, str. Academiei nr. 28

Marti 1 aprilie, ora 10.00, Cocoselul Neascultator

de Ion Lucian
Distributia:  Cocoselul - Mihaela Coveseanu; Ursuletul - Ciprian Cojenel; Motanelul - Cosmina Dobrota, Vulpoiul – Stelian Milu; Mamuta Labuta - Veronica Popescu; Corbul - Marian Radulescu
Regia: Ion Lucian si Victor Radovici
Scenografia: stefan Parvulescu
Muzica: Vasile Menzel
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min.

Miercuri 2 aprilie, ora 10.00, Degetica

Adaptare De Aurel MitranDupa  H. C.  Andersen    
Distributia:

Povestitorul - Ciprian Cojenel; Degetica - Corina Dragomir; Mama Degeticai / Matusa Soarece - Annemary Ziegler; Buburuza - Veronica Popescu; Libelula - Oana Tofan; Fluturel - Stelian Milu; Domnul Broscoi - Bogdan Nita; Domnul sobol - Marian Radulescu; Randunica - Mihaela Coveseanu; Printul  - Ovidiu Usvat

Regia Artistica: Aurel Mitran
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica Originala: Jolt Kerestely
Asistenta Regie: Annemary Ziegler
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min. 

degetica_2

Joi 3 aprilie, ora 10.00, Degetica

Adaptare De Aurel Mitran Dupa  H. C.  Andersen    
Distributia:

Povestitorul - Ciprian Cojenel; Degetica - Corina Dragomir; Mama Degeticai / Matusa Soarece - Annemary Ziegler; Buburuza - Veronica Popescu; Libelula - Oana Tofan; Fluturel - Stelian Milu; Domnul Broscoi - Bogdan Nita; Domnul sobol - Marian Radulescu; Randunica - Mihaela Coveseanu; Printul  - Ovidiu Usvat

Regia Artistica: Aurel Mitran
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica Originala: Jolt Kerestely
Asistenta Regie: Annemary Ziegler
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min. 

Vineri 4 aprilie, ora 19.30, Gringo de Romania

Recital A. G. WEINBERGER

Duminica 6 aprilie, ora 11.00, Mica Sirena


dupa H.C. Andersen
Distributia:
Mica Sirena - Annemary Ziegler; Printul - Cristian Nicolaie; Vrajitoarea Barbara - Silvana Ionescu; Baronul Schpitz - Vasile Menzel; Broasca Testoasa - Veronica Popescu; Regele, Delfinul - Robert Radoveneanu; Triton, Calaul - stefan Velniciuc

Dramatizarea: Alexandru Andy Kessler
Regia: Olimpia Arghir
Scenografia: stefan Parvulescu
Muzica: Henry Malineanu
Coregrafia: Roxana Colceag
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 90 min.


        

Luni 7 aprilie, ora 10.00, Degetica

Adaptare De Aurel MitranDupa  H. C.  Andersen    
Distributia:

Povestitorul - Ciprian Cojenel; Degetica - Corina Dragomir; Mama Degeticai / Matusa Soarece - Annemary Ziegler; Buburuza - Veronica Popescu; Libelula - Oana Tofan; Fluturel - Stelian Milu; Domnul Broscoi - Bogdan Nita; Domnul sobol - Marian Radulescu; Randunica - Mihaela Coveseanu; Printul  - Ovidiu Usvat

Regia Artistica: Aurel Mitran
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica Originala: Jolt Kerestely
Asistenta Regie: Annemary Ziegler
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min. 

Luni 7 aprilie, ora 12.00, Degetica

Adaptare De Aurel MitranDupa  H. C.  Andersen    
Distributia:

Povestitorul - Ciprian Cojenel; Degetica - Corina Dragomir; Mama Degeticai / Matusa Soarece - Annemary Ziegler; Buburuza - Veronica Popescu; Libelula - Oana Tofan; Fluturel - Stelian Milu; Domnul Broscoi - Bogdan Nita; Domnul sobol - Marian Radulescu; Randunica - Mihaela Coveseanu; Printul  - Ovidiu Usvat

Regia Artistica: Aurel Mitran
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica Originala: Jolt Kerestely
Asistenta Regie: Annemary Ziegler
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min. 

Marti 8 aprilie, ora 10.00, Nemaipomenitele Aventuri Ale Lui Nils

adaptare de Ion Lucian
dupa Selma Lagerlof

Distributia: Nils - Annemary Ziegler; Mama, Mama Akka - Paula Sorescu Lucian; Zana - Silvana Ionescu; Tatal, Cioroiul, Vulpoiul – Ciprian Cojenel; Cioroiul, Spiridusul – Stelian Milu; Gansacul Martin - Robert Radoveneanu; Dunfi – Cosmina Dobrota; Fluturele Albastru, Veveritoiul, Nils mare – Tudor Parvu

Regia: Mihaela Boboc-Manea
Scenografia: Oana Botez
Muzica: Lucian Banu
Coregrafia: Andreea Duta
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 70 min.     

 

Marti 8 aprilie, ora 12:00, Nemaipomenitele Aventuri Ale Lui Nils

adaptare de Ion Lucian
dupa Selma Lagerlof

Distributia: Nils - Annemary Ziegler; Mama, Mama Akka - Paula Sorescu Lucian; Zana - Silvana Ionescu; Tatal, Cioroiul, Vulpoiul – Ciprian Cojenel; Cioroiul, Spiridusul – Stelian Milu; Gansacul Martin - Robert Radoveneanu; Dunfi – Cosmina Dobrota; Fluturele Albastru, Veveritoiul, Nils mare – Tudor Parvu

Regia: Mihaela Boboc-Manea
Scenografia: Oana Botez
Muzica: Lucian Banu
Coregrafia: Andreea Duta
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 70 min.     

 

Miercuri 9 aprilie, ora 10.00, Degetica

Adaptare De Aurel MitranDupa  H. C.  Andersen    
Distributia:

Povestitorul - Ciprian Cojenel; Degetica - Corina Dragomir; Mama Degeticai / Matusa Soarece - Annemary Ziegler; Buburuza - Veronica Popescu; Libelula - Oana Tofan; Fluturel - Stelian Milu; Domnul Broscoi - Bogdan Nita; Domnul sobol - Marian Radulescu; Randunica - Mihaela Coveseanu; Printul  - Ovidiu Usvat

Regia Artistica: Aurel Mitran
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica Originala: Jolt Kerestely
Asistenta Regie: Annemary Ziegler
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min. 

Miercuri 9 aprilie, ora 10.00, Degetica

Adaptare de Aurel MitranDupa  H. C.  Andersen
Distributia:

Povestitorul - Ciprian Cojenel; Degetica - Corina Dragomir; Mama Degeticai / Matusa Soarece - Annemary Ziegler; Buburuza - Veronica Popescu; Libelula - Oana Tofan; Fluturel - Stelian Milu; Domnul Broscoi - Bogdan Nita; Domnul sobol - Marian Radulescu; Randunica - Mihaela Coveseanu; Printul  - Ovidiu Usvat

Regia Artistica: Aurel Mitran
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica Originala: Jolt Kerestely
Asistenta Regie: Annemary Ziegler
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min.

Vineri 11 aprilie, ora 10.00, Nemaipomenitele Aventuri Ale Lui Nils

adaptare de Ion Lucian
dupa Selma Lagerlof

Distributia: Nils - Annemary Ziegler; Mama, Mama Akka - Paula Sorescu Lucian; Zana - Silvana Ionescu; Tatal, Cioroiul, Vulpoiul – Ciprian Cojenel; Cioroiul, Spiridusul – Stelian Milu; Gansacul Martin - Robert Radoveneanu; Dunfi – Cosmina Dobrota; Fluturele Albastru, Veveritoiul, Nils mare – Tudor Parvu

Regia: Mihaela Boboc-Manea
Scenografia: Oana Botez
Muzica: Lucian Banu
Coregrafia: Andreea Duta
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 70 min.          

               

Vineri 11 aprilie, ora 12:00, Nemaipomenitele Aventuri Ale Lui Nils

adaptare de Ion Lucian
dupa Selma Lagerlof

Distributia: Nils - Annemary Ziegler; Mama, Mama Akka - Paula Sorescu Lucian; Zana - Silvana Ionescu; Tatal, Cioroiul, Vulpoiul – Ciprian Cojenel; Cioroiul, Spiridusul – Stelian Milu; Gansacul Martin - Robert Radoveneanu; Dunfi – Cosmina Dobrota; Fluturele Albastru, Veveritoiul, Nils mare – Tudor Parvu

Regia: Mihaela Boboc-Manea
Scenografia: Oana Botez
Muzica: Lucian Banu
Coregrafia: Andreea Duta
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 70 min.     

                

Duminica 13 aprilie, ora 11.00, Hainele Cele Noi Ale Printului

Dupa Doua Povesti De H.C. Andersen
Adaptare De Ilinca Stihi
Distributia:
Deea – Alexandra Velniciuc; Panseluta – Raluca Botez;  Zana Toamnei – Silvana Ionescu; Mugurel – Dan Clucinschi; Printul Crin – Robert Radoveneanu; Ariciul – Ciprian Cojenel; Cioara – Daniela Ionita-Marcu; Albinuta – Cosmina Dobrota; Libelula – Iulia-Diana Samson; Bondarul – Marian Radulescu
Regia Artistica: Ilinca Stihi
Scenografie si Costume: Luana Dragoescu
Muzica si Versurile Originale: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Sound Design: Mihnea Chelariu; Light Design: Cristian Niculescu
Spectacol Pentru Copii; Durata Spectacolului: 80 Min.


        

Luni 14 aprilie, ora 10.00, Hainele Cele Noi Ale Printului


Dupa Doua Povesti De H.C. Andersen
Adaptare De Ilinca Stihi
Distributia:
Deea – Alexandra Velniciuc; Panseluta – Raluca Botez;  Zana Toamnei – Silvana Ionescu; Mugurel – Dan Clucinschi; Printul Crin – Robert Radoveneanu; Ariciul – Ciprian Cojenel; Cioara – Daniela Ionita-Marcu; Albinuta – Cosmina Dobrota; Libelula – Iulia-Diana Samson; Bondarul – Marian Radulescu
Regia Artistica: Ilinca Stihi
Scenografie si Costume: Luana Dragoescu
Muzica si Versurile Originale: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Sound Design: Mihnea Chelariu; Light Design: Cristian Niculescu
Spectacol Pentru Copii; Durata Spectacolului: 80 Min.

Joi 24 aprilie, Ziua Teatrului Excelsior

Vineri 25 aprilie, ora 10.00, Zana Zorilor

dupa Ioan Slavici

Distributia:
Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min. 

Duminica 27 aprilie, ora 11.00, Cocoselul Neascultator

de Ion Lucian
Distributia: Cocoselul - Mihaela Coveseanu; Ursuletul - Ciprian Cojenel; Motanelul - Cosmina Dobrota, Vulpoiul – Stelian Milu; Mamuta Labuta - Veronica Popescu; Corbul - Marian Radulescu
Regia: Ion Lucian si Victor Radovici
Scenografia: stefan Parvulescu
Muzica: Vasile Menzel
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min.


Marti 29 aprilie, ora 10.00, Maria-Sa Magarul!

Maria-Sa, Magarul! Comedie cu... "cantece"pentru copii de toate varstele
de Ion Lucian

Distributia:
Ursul - Ciprian Cojenel; Cocosul - Annemary Ziegler; Motanul - Mihaela Coveseanu; Corbul - Robert Robert Emanuel / Ovidiu Usvat; Iepurele - Silvana Ionescu; Magaria-Sa... Asin Întaiul - Robert Radoveneanu; Vulpoiul – Alexandru Mike Gheorghiu; Lupul - Cristian Nicolaie; Privighetoarea - Cosmina Dobrota; Bufnita – Veronica Popescu

Regia Artistica: Ion Lucian
Asistent Regie: Paula Sorescu-Lucian
Scenografia: Luana Dragoescu
Muzica Originala: Bogdan Caragea
Coregrafia: Ion Tugearu
Spectacol Pentru Copii; Durata Spectacolului: 80 Min.

Miercuri 30 aprilie, ora 10.00, Vrajitorul Din Oz


O intamplare cu muzica de Petre Bokor
Dupa romanul omonim al lui Lyman Frank Baum
Muzica de Harold Arlen

Distributia:

Dorothy Gale – Annemary Ziegler; Sperietoarea – Lari Giorgescu; Omul de tinichea – Ciprian Cojenel; Leul –Mihaela Coveseanu / Robert Radoveneanu; Almira Gulci / Hidrlzka – Paula Sorescu-Lucian; Glinda / Mlinda – Silvana Ionescu / Mihaela Coveseanu; Marele Oz / Unchiul Henry – Pavel Barsan; Regina soarecilor / Fata de portelan – Cosmina Dobrota; Toto – Stefan Dumitru; Matusa Ema – Daniela Ionita; Portarul – Marian Radulescu; Regele Maimutelor – Tudor Parvu; Altinezi, Paznici, soareci, Ciori, Copaci etc. – Raluca Botez, Magda Condurache, Iulia-Diana Samson, Veronica Popescu, Dragos Ianosi

Taguri Teatru copii Spectacole copii

Citeste si despre

Articole de la parteneri