Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita graviduta39's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.01.2012
    Postari in forum
    17

maternitatea Ploiesti

Buna,eu o sa nasc anul acesta 2012 si as vrea sa aflu daca mai este cineva din Ploiesti care a nascut sau urmeaza sa nasca la maternitatea aceasta as vrea sa aud experientele prin care ati trecut si ce sfaturi imi dati ptr cezariana.

Floricica Nou Venita graviduta39's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.01.2012
    Postari in forum
    17

maternitatea P LOIESTI

nu este nimeni din Ploiesti?

Floricica Nou Venita mirella21's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2012
    Postari in forum
    1

maternitatea ploiesti

Citat Postat de graviduta39 Vezi mesajul
    nu este nimeni din Ploiesti?
    Buna. Eu o sa nasc anul acesta la maternitatea din Ploiesti in luna iulie.
    Mie nu mi se pare asa rau...dar acum mai exista si persoane mai moftuorase....
    Eu pe toata perioada sarcinii am fost la Doamna Doctor Cernat care mi se pare super. Tu la cine esti?

Floricica Nou Venita ababa29's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.03.2012
    Postari in forum
    1
    Buna .Eu am nascut in 2006 la ploiesti natural cu dr fusu (vorba vine)ca nici nu a venit sa ma vada dupa..pe tot parcursul sarcinii mi-a spus ca fac cezariana fiindca e copilul prea mare si eram la prima nastere.m-am internat si mi-a declansat nasterea eram putin surprinsa dar am zis ca stiu ei mai bine ce fac..am avut un travaliu de 12 ore deoarece nu au vrut sa imi faca un ecograf sa vada de ce dureaza atat ,ar fi vazut ca copilul avea tripla circulara si de aceea ma chinuia atat..din fericire am avut noroc cu moasa care m-a salvat si pe mine si pe fetita ana maria are acum 5 ani si 5 luni.cat despre de fusu a iesit din tura la 12 noaptea fara macar sa vada ce fac stiind ca sunt in travaliu ..si conditiile igienice de atunci eru jalnice..am inteles ca acum s-au remediat...acum sunt in 30 saptamani tot la ploiesti nasc am fost la de culcea dar nu sunt multumita mai mult vb eu decat ea ,zici ca ii e lene sa raspunda la intrebari,,o sa merg la dr golosneanu si sa speram ca o sa fie bine,vreau sa nasc tot natural dar sa vedem fiindca am o rana pe col si nu stiu daca se poate..cam asta cu maternitatea ploiesti .
    nastere usoara.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    si eu am nascut in ianuarie 2009 in ploiesti.am nascut cu doamna ursache,toate laudele din lume,iesise din tura cand mi sa rupt apa,abia ajunsese acasa,si vreau sa va spun ca sa intors de acasa ca sa nasc.igiena super,asistente bune,cele de la copii jalnice si ********e chiar daca le dai,doctori super.nu am avut dc sa ma plang.am nascut prin cezariana pt ca a fost pelvian,dupa nastere am fost la dansa la cabinet,in spital a venit in fiecare zi sa ma vada,chiar dansa mia scos firele,nu stiu,numai cuv de lauda,a fost o experienta de care nu ma pot plange.
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Floricica Nou Venita rramona's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2011
    Postari in forum
    4
    salutare dragi mamici! Eu abia am aflat ca sunt mamica. sunt din ploiesti si am fost ieri la d-na dr Bilga care mi-a confirmat ca sunt insarcinata in 5-6 saptamani. Abia astept sa aflu ce o sa am. O sa nasc la maternitatea din Ploiesti cam prin luna noiembrie. Voi fetelor cum va mai simtiti?