Buna ziua!
M-am gandit sa impart cu voi experienta mea referitoare la testele de screening prenatal, poate ajuta viitoarele mamici.
Am 36 de ani, iar eu si sotul ne-am chinuit aproape 8 ani sa avem un bebe.
De-a lungul acestei perioade, am facut doua FIV-uri fara rezultat, apoi am ramas insarcinata natural, insa, la 8 saptamani sarcina s-a oprit din evolutie (trisomia 13, am facut cariotipul produsului de conceptie).
Nu ne-am dat batuti si nu am renuntat la visul de a avea un copilas iar minunea s-a produs din nou pe cale naturala, la cateva luni distanta de sarcina pierduta.
In prezent, minunea noastra are 1 anisor si este perfect sanatoasa, multumim lui Dumnezeu!
Fiind foarte speriata de cele intamplate la prima sarcina, cand aveam 11 saptamani la cea de-a doua, am facut test de screening prenatal non-invaziv neoBona de care am fost foarte, foarte multumita.
De fapt, am fost foarte multumita de tot procesul - recoltare sange (a fost realizata la Laboratoarele Synlab), eliberare rezultat in timp scurt (8 zile), cat si de acuratetea rezultatului.
A fost o experienta foarte confortabila si datorita ei avem un bb sanatos.
Am auzit de testul neoBona in discutia cu prietena mea, medicul ei i-a recomandat, astfel ca am tinut si eu sa-l fac.
In caz ca cineva are nevoie de detalii suplimentare, va stau la dispozitie!

Va doresc sanatate si bebelusi frumosi!