Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cristidog's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    238
    multumesc sof!
    nastere usoara! mai ai putinel, putinel!
    pupici

Floricica Debutanta babyale's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2007
    Postari in forum
    882
    buna fetelor! vreau sa stiu si eu daca e ok sa fac eco 3d sau 4d la 12 saptamani si daca pot vedea ceva...pupici

sof
    sof este offline.
    Floricica Novice sof's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.11.2007
    Postari in forum
    443
    Bineinteles ca poti vedea ceva. Daca, insa, te referi la sexul fatului e posibil sa nu'l vezi. Oricum eu cred ca este prea devreme pentru asta. Iti pot spune ca mie la 22 de saptamani cand am facut eco 4d, dr. nu a putut sa imi spuna sexul ( neconcludent din cauza pozitiei fatului).

Floricica Nou Venita marianda's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2007
    Postari in forum
    132
    SERVUS.de vazut ai ce vedea,dar cum a spus si sof sexul nu poate sa iti spuna ce e,eu am fost la 20saptamani la un control si nu a putut sa imi spuna ce e,la 22 saptamani am fost la 3d-4d si atunsi mi-a spus ca e fetita,mia fa putina rabdare.

26saptamani/dpn 17martie 2008....fetita

Floricica Cu Vechime lidivina's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2007
    Postari in forum
    5.056
    buna!si mie medicul mi-a recomandat sa merg intre 20 -22 sapt pt ca atunci se vad si malformatiile(sa speram sa nu fie la nici un bb)si sexul pt ca bb atunci e format.eu abia astept ..am facut eco 2d la 11 sapt si l-am vazut se misca intruna si i-am vazut si inima cum ii batea ff repede.
    eu am burtica de 13-14 sapt.sarcina usoara!

Floricica Nou Venita cristidog's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    238
    si mie medicul mi-a recomandat 22 saptamani eco 3d-4d. Tot pentru depistarea eventualelor malformatii.
    cand am ajuns la cabinet erau afisate si pentru primul trimestru de sarcina, insa nu stiu cat de concludente pot fi.ceea ce vreau sa spun este ca daca ai bani, poti face 3d si in primul trimestru. daca nu, este suficienta si eco 2d, pentru ca oricum bebelul tau nu este format in totalitate. in schimb la 3d-4d din trimestrul II sunt definite organele foarte bine si medicul isi poate face o imagine mai buna la ceea ce vede (exemplu la noi: inima cu cele 4 camere, aorta, cordon ombilical cu 3 vase, ficat, plaman, tibie, osul nasului, distanta intre ochi, cerebel, etc.... ).
    cristina

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.082
    si mi-e tot la 22-24 sapt mi-a recomnadat eco 4d..la clinica unde iti faci programare te intreaba cate sapt ai..
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Elena are nevoie de ajutorul vostru!Povestea ei o puteti gasi pe blogul de mai jos!
    BLOGUL MEU pentru Elena

Mami a doi copilasi nazdravani Elena 11 mai 2006 si Damian 28 octombrie 2009

Floricica Debutanta dianalexandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.01.2008
    Postari in forum
    1.152
    eu am facut 2 echo 4D...una la 21 de sapt si una la 29 si ma bucur k o sa am ce sa-i arat bubulinei cand va creste mai mare.echo am facut-o la doctorul Scurtu si costa 2500...e pacat sa fii gravida si sa nu faci 4D
    TickerShack.com Ticker

Floricica Nou Venita ana_ maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2008
    Postari in forum
    9
    eu am fost in ungaria la 4 d,,,aveam 13 saptamani si am platit 175 de lei si am primit cd si poze...este un medic fff bun si mai trebuie sa merg la 20 de sapt de sarcina.

Floricica Nou Venita babybeautiful's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2008
    Postari in forum
    41
    buna burtici!
    ma poate ajuta cineva care a nascut la sanador, cat costa o nastere ? avem 11 saptamani si inca nu m-am decis in privinta clinicii ...
    pana acum am facut doar o ecografie intravaginala la euroclinic, dar m-am speriat cand am aflat cat este acolo o nastere (8500 ron cezariana, 6500 ron normala).
    astept reply
    PUPICI

Floricica Nou Venita greierash's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    288
    buna dragi mamici! vreau si eu sa stiu daca aveti idee unde imi pot face o ecografie 4D in constanta(adresa)si cam la cat ajunge ? va rog ajutati`ma .va multumesc
    Lilypie Kids birthday PicLilypie Kids birthday Ticker